Týden bude větrný a deštivý. Silný vítr zasáhne západní i východní polovinu Česka

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 4. 2022 12:22
Silný vítr, který má od pondělního odpoledne foukat v západní polovině Česka, se bude vyskytovat také na severu Čech, ve Slezsku a v některých částech Moravy. Meteorologové své dřívější upozornění před silným větrem rozšířili konkrétně pro Frýdlantský výběžek na Liberecku, Broumovský výběžek na Náchodsku, Moravskoslezský kraj a Jesenicko a oblast Moravské brány v Olomouckém kraji.
Foto: Thinkstock

Už dříve v pondělí meteorologové avizovali, že hodně foukat bude od pondělního odpoledne do úterního odpoledne v Karlovarském a Plzeňském kraji, ve většině Středočeského a Ústeckého kraje, v Praze a v západní části jižních Čech. V nárazech může mít vítr až 70 km/h, na horách i více. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Vítr může poškodit stromy a lesy, možné jsou menší škody na budovách. Lidé by podle meteorologů měli zajistit okna a dveře a zabezpečit volně uložené předměty a skleníky, mají být opatrní při pohybu venku a řízení aut. Na horách by měli omezit túry a nechodit na hřebeny.

"Další silnější vítr předpokládáme ve čtvrtek," doplnili meteorologové s tím, předpověď upřesní v dalších dnech.

Pršet by pak mělo každý den, ve středu spíše jen místy nebo ojediněle. Ve vyšších polohách země bude také sněžit. Mrznout ale nemá, a to ani v noci. Výjimkou je pouze konec týdne, kdy mohou při zmenšené oblačnosti teploty v noci ještě spadnout až na minus dva stupně. Jinak se budou v noci pohybovat mezi dvěma až sedmi stupni.

Postupně se během týdne oteplí. Denní maxima budou v úterý 11 stupňů, ve středu a čtvrtek 16 stupňů, v pátek se ochladí na 12 stupňů a o víkendu budou nejvyšší denní teploty kolísat mezi deseti až 15 stupni Celsia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy