reklama
 
 

Tři lidé zemřeli při nehodě dvou aut v Třeboni, další jsou zranění

Aktualizováno 21. 7. 2018 19:27
Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku záchranářů.

Třeboň - Při nehodě dvou osobních aut v Třeboni dnes odpoledne zemřeli tři lidé a šest lidí se zranilo. Silnice z Třeboně do Lomnice nad Lužnicí je uzavřena. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová a zastupující mluvčí jihočeské zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku záchranářů. Všech šest zraněných přepravili záchranáři na ošetření do nemocnic, jde o lehká a středně těžká zranění.

V Břilicích, části Třeboně, se srazila kolem 16:45 osobní auta značek Citroën a Renault. "Byl to čelní střet, zemřeli dva muži a jedna žena," řekla Uhlířová. Na místě nehody zasahují záchranáři i hasiči z Třeboně. Na místo jel i psycholog, uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Řidička renaultu, která jela z Lomnice nad Lužnicí, vyjela podle policie pravděpodobně do protisměru a střetla se s citroënem, řekla Uhlířová. V renaultu byli tři lidé, v citroënu šest. Zemřel pětačtyřicetiletý spolujezdec řidičky renaultu, v citroënu zemřel šestadvacetiletý spolujezdec a pětačtyřicetiletá žena, která seděla na zadním sedadle.

Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranářů včetně letecké. "Na místě byli tři zemřelí, kterým se i přes naši snahu nepodařilo pomoci," řekla ČTK psycholožka jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová. Šest zraněných lidí má lehká a středně těžká zranění. Pět jich záchranáři převezli do traumacentra českobudějovické nemocnice, jednoho zraněného na urgentní příjem nemocnice v Jindřichově Hradci.

Na hlavním tahu z Českých Budějovic do Třeboně se dnes celý den zhruba dva kilometry před kruhovým objezdem v Třeboni tvořily ve směru od krajského města několikakilometrové kolony. ČTK to zjistila na místě.

Od začátku roku zemřelo na následky zranění při dopravních nehodách na jihu Čech včetně dnešních tří obětí 26 lidí. Vyplývá to z policejních statistik.

autor: ČTK | 21. 7. 2018 18:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama