reklama
 
 

Trest pro Janouška platí. Nejvyšší soud dovolání odmítl

Aktualizováno 28. 7. 2015 16:44
Roman Janoušek byl odsouzen za dopravní nehodu, při níž opilý zranil ženu, k 4,5 roku vězení.

Praha - Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání Romana Janouška, který byl za dopravní nehodu, při níž opilý vážně zranil vietnamskou ženu, odsouzen k 4,5 roku vězení.

Potvrdila to mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci poté, co byl rozsudek odeslán do datových schránek Janouškova obhájce Víta Širokého a dalším účastníkům.

"Městský soud v Praze dnes zaslal do datových schránek účastníků usnesení Nejvyššího soudu v Brně, kterým byla dovolání odsouzeného Romana Janouška i nejvyššího státního zástupce odmítnuta. Nejvyšší soud v neveřejném zasedání obě dovolání odmítl jako zjevně neopodstatněná," uvedla Puci.

Nejvyšší soud obě dovolání odmítl v polovině července. Poté zaslal své usnesení Městskému soudu v Praze, který je dnes doručil účastníkům řízení do datových schránek. Do té doby nechtěla justice výsledek rozhodování o dovolání komentovat.

Činu Janoušek u soudu litoval

Incident se stal v březnu 2012 na křižovatce v pražské Vyskočilově ulici. Janoušek nejprve narazil do protijedoucího auta a snažil se od nehody odjet. Řidička ale Janouška doběhla na semaforu, postavila se před jeho auto a začala bušit do kapoty. Janoušek nejprve dvakrát popojel.

Poté se na zelenou rozjel a ženu porazil, čímž jí způsobil otok mozku a zlomeniny žeber i kotníku. Po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici, a kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla podle znalců i zemřít.

Trest Janouškovi zvýšila soudkyně Jaroslava Maternová, která uvedla, že nešlo o dopravní nehodu, ale o "kriminální čin spáchaný na vozovce". I proto mu ještě zvýšila zákaz řízení motorových vozidel z pěti let na sedm.

Janoušek před odvolacím soudem projevil lítost. Zopakoval, že celý incident vnímal jako předem nalíčenou past. Že ženu srazil, mu údajně řekli až policisté, kteří jej zatkli po krátké honičce. "Kdo mě zná, ví, že bych nikomu vědomě neublížil. A poskytl bych první pomoc," prohlásil Janoušek. Za mříže nastoupil loni v listopadu. Trest si od té doby Roman Janoušek odpykává v brněnské věznici.

autor: Radek Nohl | 28. 7. 2015 16:20

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama