Auta poházená v ulicích, domy bez střech. Tornádo zpustošilo obce na jihu Moravy

Auta poházená v ulicích, domy bez střech. Tornádo zpustošilo obce na jihu Moravy
Hodonínskem se podle meteorologů ve čtvrtek s největší pravděpodobností prohnalo tornádo.
Tornádo na Hodonínsku.
Nejvíce postiženými obcemi jsou Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice. V Moravské Nové Vsi zničila bouře podle starosty Marka Košuta snad stovky domů. V místě jsou převrácená auta. Polovina obce Hrušky je podle místostarosty Marka Babisze prakticky srovnaná se zemí. V Lužicích, odkud je tento snímek, je podle místostarosty Jakuba Buchty zasažená asi třetina obce a je nutná evakuace části lidí do sokolovny.
Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli spadlým drátům elektrického vedení. Vytvořily se dlouhé kolony. Problémy jsou i v hromadné dopravě, která se z velké části zastavila. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) ve 22 hodin stálo 14 železničních tratí. Na dálnici poblíž Břeclavi se převrátil kamion.
Foto: FB Michal McStanika
Domácí Domácí
Aktualizováno 25. 6. 2021 2:21
Tornádo a velmi silné bouře s kroupami zasáhly ve čtvrtek večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko s Hodonínskem. Poničené jsou domy, auta i zeleň. Nejvíce postiženými obcemi jsou Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice. Na ulicích jsou převrácená rozbitá auta, z některých objektů zůstala jen torza.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy