Topolánkovi se rozvádějí. Už se dohodli na výchově syna

Domácí ČTK Domácí, ČTK
18. 1. 2010 9:38
Na rozdělení majetku mají tři roky, dohodu chtějí předložit začátkem února
Mirek Topolánek se svojí manželkou nežije už několik let
Mirek Topolánek se svojí manželkou nežije už několik let | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Další z předních českých politiků se rozvádí.

Obvodní soud pro Prahu 6 dnes začal řešit rozvod expremiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho manželky Pavly. A to bezmála tři roky poté, co se rozešli.

Ani jeden z manželů Topolánkových se k soudu nedostavil. Politikův právní zástupce Milan Jebavý novinářům řekl, že manželé se předem dohodli na společné výchově dětí bez určení výživného.

Dohodu o rozdělení společného jmění podle něho chtějí předložit soudu zhruba do tří týdnů.

Se svou manželkou má předseda ODS sedmnáctiletého syna Tomáše a dvě dospělé dcery, třicetiletou Petru a šestadvacetiletou Janu. Dnešní rozvodové řízení, které Topolánek avizoval již před Vánoci, se koná s vyloučením veřejnosti.

Na dělení společného jmění mají Topolánkovi tři roky. Pokud by se do té doby nedomluvili nebo nevypořádali u soudu, rozdělil by se nemovitý majetek napůl. Topolánek s manželkou vlastní byt na pražských Hradčanech, na který stále splácí hypotéku.

Bývalý premiér žije oficiálně od roku 2007 s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou (rovněž ODS), v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel v bulvárním tisku najevo už v červnu 2006.

Není to rozmar

Šéf občanských demokratů není jediný vysoce postavený český politik, který během své politické kariéry opustil svou ženu kvůli jiné.

Už před lety tak učinil předseda ČSSD Jiří Paroubek, který ale na nic nečekal a se svou manželkou se rozvedl v září 2007 krátce potom, co média odhalila jeho poměr s Petrou Kováčovou.

"Slečna Kováčová není můj chvilkový rozmar, není to dáma na pobavení, není to tedy milenka, ale partnerka, se kterou chci poté, až budu rozveden, uzavřít manželství. Připadá mi pochopitelné, že se svého partnera musím zastat," prohlásil Paroubek měsíc před rozvodem.

Prvnímu páru ČSSD se koncem loňského roku narodila dcera Margarita.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 51 minutami

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
Další zprávy