reklama
 
 

Topolánkovi se rozvádějí. Už se dohodli na výchově syna

18. 1. 2010 9:38
Na rozdělení majetku mají tři roky, dohodu chtějí předložit začátkem února

Praha - Další z předních českých politiků se rozvádí.

Obvodní soud pro Prahu 6 dnes začal řešit rozvod expremiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka a jeho manželky Pavly. A to bezmála tři roky poté, co se rozešli.

Ani jeden z manželů Topolánkových se k soudu nedostavil. Politikův právní zástupce Milan Jebavý novinářům řekl, že manželé se předem dohodli na společné výchově dětí bez určení výživného.

Dohodu o rozdělení společného jmění podle něho chtějí předložit soudu zhruba do tří týdnů.

Se svou manželkou má předseda ODS sedmnáctiletého syna Tomáše a dvě dospělé dcery, třicetiletou Petru a šestadvacetiletou Janu. Dnešní rozvodové řízení, které Topolánek avizoval již před Vánoci, se koná s vyloučením veřejnosti.

Na dělení společného jmění mají Topolánkovi tři roky. Pokud by se do té doby nedomluvili nebo nevypořádali u soudu, rozdělil by se nemovitý majetek napůl. Topolánek s manželkou vlastní byt na pražských Hradčanech, na který stále splácí hypotéku.

Bývalý premiér žije oficiálně od roku 2007 s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou (rovněž ODS), v červenci téhož roku se jim narodil syn Nicolas. Jejich poměr vyšel v bulvárním tisku najevo už v červnu 2006.

Není to rozmar

Šéf občanských demokratů není jediný vysoce postavený český politik, který během své politické kariéry opustil svou ženu kvůli jiné.

Už před lety tak učinil předseda ČSSD Jiří Paroubek, který ale na nic nečekal a se svou manželkou se rozvedl v září 2007 krátce potom, co média odhalila jeho poměr s Petrou Kováčovou.

"Slečna Kováčová není můj chvilkový rozmar, není to dáma na pobavení, není to tedy milenka, ale partnerka, se kterou chci poté, až budu rozveden, uzavřít manželství. Připadá mi pochopitelné, že se svého partnera musím zastat," prohlásil Paroubek měsíc před rozvodem.

Prvnímu páru ČSSD se koncem loňského roku narodila dcera Margarita.

autoři: Domácí, ČTK | 18. 1. 2010 9:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama