Foto: Teroristický útok v pražském metru. Zatím nanečisto

Foto: Teroristický útok v pražském metru. Zatím nanečisto
Je 22. října 2014. Jedna hodina v noci.
Stanice metra Anděl na pražském Smíchově. Nic nenasvědčuje, že se tu právě začíná odehrávat drama, jaké Praha ještě nezažila.
Organizátor největšího takového cvičení vysvětluje scénář.
Cvičicí prostor je vymezen. Členové teroristické skupiny rozbili na nástupišti láhev se sarinem. Plánovaný čas útoku 01:00.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
22. 10. 2014 7:02
V pražském metru se v noci nacvičovalo, co by se stalo, kdyby podzemní dráhu napadli teroristé.

Praha - Na osm stovek lidí si ve stanici metra Anděl vyzkoušelo, jaké by to bylo, kdyby teroristé na nástupišti rozbili láhev se sarinem.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 28 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy