Tady bude nový Špindl, bydlení skupují manažeři i podnikatelé

Tady bude nový Špindl, bydlení skupují manažeři i podnikatelé
Byt tu už vlastní manažeři ČEZ nebo Czech Coal.
Kousek od nového moderního komplexu za 140 milionů budou další rekreační chaty s výhledem na sjezdovky i lanovky.
Skiareál Klínovec staví dvě nové lanové dráhy. První čtyřsedačková lanovka vznikne u sjezdovky Přemostěná a dokončena bude už do sezony 2012/2013. Druhá z nových lanovek povede po jižní straně Klínovce do Jáchymova. I ta bude mít sedačky pro čtyři osoby a hotová bude o rok později. S novou lanovkou vznikne rovněž nová Jáchymovská sjezdovka dlouhá téměř tři kilometry. Horní stanice lanovky bude až na vrcholu Klínovce. Stavba obou lanovek přesáhne 200 milionů korun.
Jedna z nich už je dokončena, stačí ji už pouze otestovat.
Foto: Radek Nohl
Radek Nohl Radek Nohl
20. 9. 2012 14:55

Pod vrcholem krušnohorského Klínovce vyrůstá milionářská lokalita, která zanedlouho bude moci konkurovat Špindlerovu Mlýnu. Do zdejšího lyžařského areálu tečou stamilionové investice z veřejných peněz a hned vedle stojí soukromý moderní komplex, v němž si vedle sebe nakoupili apartmány manažeři z těžební společnosti Czech Coal, manažeři energetického gigantu ČEZ, manažeři vlivných stavebních firem a k nim do počtu i přední regionální politik ČSSD. Tento soukromý komplex v designu současné skandinávské architektury za 140 milionů byl dostaven loni na místě, kde chtěl původně Jiří Herzig, otec topmodelky Evy Herzigové, postavit větrnou elektrárnu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda rozhodla o měsíc prodloužit termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě bude možné jej odevzdat do 3. května, v elektronické verzi do 1. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy