Soukromého a oficiálního Ovčáčka zaměnit nelze, ujišťuje Hrad. Syndikát už analyzuje jeho tweety

Barbora Němcová Barbora Němcová
15. 5. 2017 15:43
Syndikát novinářů se Hradu opakovaně ptá na twitterový účet prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Hrad tvrdí, že je to pouze osobní profil, nicméně kontakt na něj je uveden i na oficiálních stránkách Hradu. Syndikát neuspokojila ani opakovaná odpověď prezidentské kanceláře, a proto se pustil do analýzy Ovčáčkových výstupů na sociálních sítích.
Jiří Ovčáček.
Jiří Ovčáček. | Foto: DVTV

Praha - Syndikát novinářů analyzuje výstupy prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka na sociálních sítích. Důvodem je twitterový účet @PREZIDENTmluvci, na němž Ovčáček komunikuje s novináři i s veřejností. Přestože Hrad tvrdí, že se jedná o osobní profil prezidentova mluvčího, kontakt na něj je uveden i na oficiálních stránkách. Ovčáček na účtu často nevybíravě kritizuje politiky i média a prezentuje své vlastní názory.

Hrad na v pořadí už druhý oficiální dotaz syndikátu odpověděl, že není možné, aby došlo k záměně pozic, v nichž Ovčáček vystupuje. "Jiří Ovčáček vždy zcela jasně odděluje svá vyjádření jako soukromé osoby od prezentace názorů prezidenta republiky, kdy vystupuje jako jeho tiskový mluvčí," píše kancelář prezidenta republiky v oficiální odpovědi.

Syndikát Hradu vytýká i to, že twitterový účet @PREZIDENTmluvci je uveden na oficiálních stránkách Hradu. A ptá se na to, kdy bude z oficiálního webu odstraněn.

Prezidentská kancelář ale soukromý kontakt na Ovčáčka z oficiálních stránek stahovat nehodlá. "Odkaz na tento Twitter na webových stránkách KPR nemůže vést k záměně pozic, v nichž pan Ovčáček vystupuje," zdůvodňuje Hrad.

Podle syndikátu odpovědi Hradu stále nejsou dostačující. "Faktem je, že ani s touto odpovědí nejsme spokojeni a probíhá analýza výstupů pana Ovčáčka na sociálních sítích," upřesnil Marek Zouzalík ze Syndikátu novinářů ČR.

"Analyzujeme to, které tweety jsou oficiálními stanovisky pana prezidenta a které tweety jsou Ovčáčkovy," dodal Zouzalík s tím, že až vše zpracují, předají výsledky svým právníkům. Vzhledem k množství příspěvků na Ovčáčkově profilu, ale bude analýza pravděpodobně trvat delší dobu.

Ovčáček se na svém osobním Twitteru několikrát vyjádřil, že se ho opakovanými oficiálními dotazy syndikát snaží umlčet. "Jde zjevně o šikanózní postup s totalitním cílem delegitimizovat můj Twitter. Kontakt na webu samozřejmě zůstane," napsal už dříve v reakci pro Aktuálně.cz a nyní svůj názor jen potvrdil. "Samozřejmě na svém názoru trvám," napsal.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy