Soukromého a oficiálního Ovčáčka zaměnit nelze, ujišťuje Hrad. Syndikát už analyzuje jeho tweety

Barbora Němcová Barbora Němcová
15. 5. 2017 15:43
Syndikát novinářů se Hradu opakovaně ptá na twitterový účet prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Hrad tvrdí, že je to pouze osobní profil, nicméně kontakt na něj je uveden i na oficiálních stránkách Hradu. Syndikát neuspokojila ani opakovaná odpověď prezidentské kanceláře, a proto se pustil do analýzy Ovčáčkových výstupů na sociálních sítích.
Jiří Ovčáček.
Jiří Ovčáček. | Foto: DVTV

Praha - Syndikát novinářů analyzuje výstupy prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka na sociálních sítích. Důvodem je twitterový účet @PREZIDENTmluvci, na němž Ovčáček komunikuje s novináři i s veřejností. Přestože Hrad tvrdí, že se jedná o osobní profil prezidentova mluvčího, kontakt na něj je uveden i na oficiálních stránkách. Ovčáček na účtu často nevybíravě kritizuje politiky i média a prezentuje své vlastní názory.

Hrad na v pořadí už druhý oficiální dotaz syndikátu odpověděl, že není možné, aby došlo k záměně pozic, v nichž Ovčáček vystupuje. "Jiří Ovčáček vždy zcela jasně odděluje svá vyjádření jako soukromé osoby od prezentace názorů prezidenta republiky, kdy vystupuje jako jeho tiskový mluvčí," píše kancelář prezidenta republiky v oficiální odpovědi.

Syndikát Hradu vytýká i to, že twitterový účet @PREZIDENTmluvci je uveden na oficiálních stránkách Hradu. A ptá se na to, kdy bude z oficiálního webu odstraněn.

Prezidentská kancelář ale soukromý kontakt na Ovčáčka z oficiálních stránek stahovat nehodlá. "Odkaz na tento Twitter na webových stránkách KPR nemůže vést k záměně pozic, v nichž pan Ovčáček vystupuje," zdůvodňuje Hrad.

Podle syndikátu odpovědi Hradu stále nejsou dostačující. "Faktem je, že ani s touto odpovědí nejsme spokojeni a probíhá analýza výstupů pana Ovčáčka na sociálních sítích," upřesnil Marek Zouzalík ze Syndikátu novinářů ČR.

"Analyzujeme to, které tweety jsou oficiálními stanovisky pana prezidenta a které tweety jsou Ovčáčkovy," dodal Zouzalík s tím, že až vše zpracují, předají výsledky svým právníkům. Vzhledem k množství příspěvků na Ovčáčkově profilu, ale bude analýza pravděpodobně trvat delší dobu.

Ovčáček se na svém osobním Twitteru několikrát vyjádřil, že se ho opakovanými oficiálními dotazy syndikát snaží umlčet. "Jde zjevně o šikanózní postup s totalitním cílem delegitimizovat můj Twitter. Kontakt na webu samozřejmě zůstane," napsal už dříve v reakci pro Aktuálně.cz a nyní svůj názor jen potvrdil. "Samozřejmě na svém názoru trvám," napsal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slávistická devatenáctka na Interu schytala čtyři góly

Fotbalistům Slavie do 19 let nevyšel vstup do Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů. Pražané v úvodním duelu skupiny v Miláně proti Interu zaostávali a favoritovi podlehli vysoko 0:4. Domácí dali dva góly z penalt a dvakrát se trefil Sebastiano Esposito.

Sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a střelou mezi nohy překonal slávistického gólmana Surovčíka, který už v sedmé minutě nahradil zraněnou jedničku Sirotníka.

Inter soupeře jasně přestřílel a po změně stran přidal další tři branky. V 58. minutě Esposito s přehledem proměnil penaltu po zákroku Štětky a o 20 minut později se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Oristanio. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hošek a už v nastavení z dalšího pokutového kopou překonal Surovčíka Vergani.

V dalších zápasech skupiny se slávističtí mladíci stejně jako A-tým v Lize mistrů utkají s Dortmundem a Barcelonou. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Aktualizováno před 1 hodinou
Další zprávy