Syn tu slečnu poznal na Krymu? Seznámili se v Moskvě? Projděte si Babišovy "veletoče"

Domácí Tereza Hotová, Domácí
25. 11. 2018 6:30
Bylo Čapí hnízdo nápadem Andreje Babiše, nebo jeho dcery? Potkal jeho syn přítelkyni v Moskvě, nebo na Krymu? Klame český premiér občany, nebo má jen občas špatnou paměť či mění názory? Přečtěte si, jak se vyvíjely Babišovy výroky ke kauze Čapí hnízdo i dalším stále aktuálním tématům.
Foto: Ludvík Hradilek

Babišův, nebo dceřin nápad?

Kdo byl tím, kdo jako první přišel s nápadem vybudovat rodinnou farmu? Autorství myšlenky na Čapí hnízdo není z výroků Andreje Babiše jednoznačné.

2015: V dokumentu AB Matrix České televize z roku 2015 předseda ANO tvrdí, že nápad vybudovat zábavní centrum byl jeho. "Myslím, že je to nejlepší projekt, který jsem kdy vymyslel. Napadlo mě to, když jsem čekal s dětmi ve frontě v zoo. U krmení koz byla obrovská fronta a já nesnáším čekání. Tak jsem si řekl, že udělám něco podobného," řekl Babiš.

2016: O rok později v Poslanecké sněmovně pronesl, že nápad postavit rodinnou farmu padl v roce 2005, ale konkrétní záměr přišel od jeho spolupracovnice. "Specialistka na evropské fondy přišla v roce 2007 se záměrem nového projektu otevřeného pro veřejnost, multifunkční kongresový areál," uvedl. "Protože se projekt netýkal byznysu Agrofertu, nechtěl jsem ho jako Agrofert realizovat," uvedl. Rozhodl se proto, že dá rodině prostředky, aby si firmu koupila a projekt provedla.

2018: V nedávném rozhovoru na televizi Nova premiér autorství nápadu přiřkl své dceři. "Moje starší dcera, která má ráda koně a měla přítelkyni a ta taky měla ráda koně, přišla s tím projektem," řekl Babiš. Na otázku moderátora, zda tedy prvotní nápad byl dceřin, premiér odpověděl: "Ano, mojí starší dcery, která přišla s jednou paní."

 

Právě se děje

Další zprávy