Přemnožený primát likviduje šumavské lesy

Přemnožený primát likviduje šumavské lesy
Připojujeme se k trojici mužů, která chce zabránit kácení stromů v nejcennějších částech parku.
Na Ztraceném, to je cíl naší cesty. Dle zákona se tam můžeme dostat pouze vlastní silou.
Než srovnám krok, mizí mi obránci lesa v ranním šeru.
Těžaři ještě spí.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
20. 7. 2011 10:53

Pod záminkou likvidace kůrovce vypukla v šumavském národním parku opět válka. Správa parku si tentokrát vybrala několik tisíc stromů okolo Ptačího potoka. Začala kácet, načež malá skupina obránců obsadila území a již pátým dnem brání dřevorubcům v jejich práci. Ostrý střet se očekává každým dnem. Zde je reportáž z místa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Demonstranti v Bělehradě vybízeli prezidenta Vučiče, aby odstoupil

Tisíce lidí v sobotu večer znovu protestovaly v centru Bělehradu proti násilí v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem. Podle agentury APA šlo již o čtvrtou demonstraci proti násilí. Desetitisíce demonstrantů podle srbského vysílání BBC požadovaly odstoupení prezidenta Aleksandara Vučiče.

Vučić odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí svezených autobusy z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu.

Navzdory dešti zaplnily desetitisíce lidí centrální ulice Bělehradu. Nejprve mnozí zanechali před sídlem parlamentu květiny na památku obětí masových vražd a poté davy lidí vytvořily kruh kolem budovy srbského rozhlasu a televize RTS a skandovaly "Demise, demise!" a "Vučiči, odejdi!", informuje BBC. Připomněla také, že mezi požadavky demonstrantů a opozičních stran patří výměna členů regulačního orgánu pro elektronická média a odebrání vysílacích frekvencí televizím, které propagují násilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy