Štech je připraven přijmout místo náměstka na ministerstvu

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 6. 2015 22:20
Pozici náměstka na ministerstvu školství mu nabídla nastupující ministryně Kateřina Valachová.
Stanislav Štech.
Stanislav Štech. | Foto: ČTK

Praha - Stanislav Štech je připraven přijmout nabídku na pozici náměstka nastupující ministryně školství Kateřiny Valachové (nestr.).

Prorektor Univerzity Karlovy patřil do úzkého okruhu kandidátů na nového ministra školství.

Štech dodal, že tak udělá, až projedná své uvolnění z akademické funkce. Nepředpokládá, že by mělo toto jednání skončit neúspěchem.

Jednání o Štechově uvolnění pro práci na ministerstvu by se měla uskutečnit ještě tento týden.

"V případě, že tato jednání dopadnou dobře, což očekávám, nabídku přijmu," napsal Štech, který patří do týmu poradců premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Co přesně by měl jako náměstek na starost, bude předmětem jeho další diskuse s Valachovou, která by se ministerského úřadu měla ujmout ve středu.

Štech patřil ke kandidátům na ministra

Když si premiér vybíral nástupce Marcela Chládka (ČSSD), patřil Štech ke kandidátům na toto místo. S předsedou vlády se o školské problematice bavil na schůzce.

Sobotka ale nakonec vybral náměstkyni ministra pro lidská práva Valachovou. Rozhodlo pro ni mimo jiné to, že je díky svému působení na Úřadu vlády lépe orientovaná v politice. Má podle premiéra jasnou představu o úkolech na ministerstvu i odborném týmu, s nímž zajistí dobré fungování úřadu. Jeho členem by mohl být i Štech.

 

Právě se děje

Další zprávy