reklama
 
 

Stávku využijeme k opravě kolejí, plánuje ministerstvo

13. 6. 2011 14:11
Smysl stávky se tím prý nenaruší a alespoň se den využije účelně

Praha - Ministerstvo dopravy chce využít čtvrteční celodenní stávku v dopravě k intenzivnějším opravám železničních tratí.

O vyjetí opravářských vozů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) v průběhu stávky bude ministr Radek Šmerda jednat s odboráři, zástupci drah a správou dopravní cesty v úterý. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy Jakub Ptačinský.

"Den, kdy vlaky nejezdí, bychom mohli využít tímto způsobem," uvedl Ptačinský. Puštění vozů na železnici smysl stávky nenaruší, protože se nejedná o dopravu a alespoň se tento den využije účelně, dodal.

Otázka výjezdu opravárenských strojů na trati během čtvrteční stávky bude jedním z bodů úterního jednání, potvrdil předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša. Ochotu odborářů vyhovět požadavku ministerstva ale odmítl dopředu komentovat.

Dalšími body jednání bude upřesnění konkrétního rozsahu omezení dopravy během čtvrteční stávky, která bude rozsáhlejší než původní zrušená pondělní stávka. Místo 13 hodin bude odborářský protest trvat 24 hodin a podle vedení odborů se k němu připojí i větší procento protestujících.

autor: ČTK | 13. 6. 2011 14:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama