Stávka v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady

Stávka v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady
Protestuje i 20 sester kliniky anestezie a resuscitace, což výrazně omezuje plánované operace, které proto musely být odloženy.
Akutní operace však jsou zajištěny. Petici na podporu platových požadavků zdravotníků zde podepsalo na 400 zdravotníků.
Zdravotníci, kteří s protestem souhlasí, mají na oděvu samolepku s nápisem Stávka.
Po nemocnici jsou rozvěšeny plakátky s vysvětlením důvodu stávky.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
8. 12. 2010 11:36

Praha - Zřejmě nejvíc pocítili pražští pacienti středeční stávku ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Stávkují zde hlavně sestry z kliniky anestezie a resuscitace.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy