Spor o D11 pokračuje. Majitelka pozemků se chce soudit

Domácí Domácí
16. 6. 2010 9:57
Pozemek, který nám nabízejí, je nepřístupný, říká právník
Spor o dostavbu D11 se vleče už šestnáct let. Ilustrační foto.
Spor o dostavbu D11 se vleče už šestnáct let. Ilustrační foto. | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Hradec Králové - Spor o pozemky, které jsou nezbytné pro výstavbu dálnice D11, zřejmě opět skončí u soudu.

Podle Hospodářských novin totiž spolumajitelka půdy Jaroslava Štrosová nepodepíše smlouvu o výměně. Ještě před týdnem přitom rodina souhlasila a stát poté ustoupil od plánů na vyvlastňování.

"To nedopadne nijak. Pozemek, který nám nabízejí, je nepřístupný a nečekám, že by to stát nějak vyřešil," vysvětlil listu důvody syn a advokát Štrosové David.

Zřejmě ale narazí na vládu. Premiér Jan Fischer totiž v pondělí odmítl jakékoliv další ústupky. Vedle Štrosové by se tak vyvlastnění týkalo i její sestry Ludmily Havránkové, která odmítla bez souhlasu sestry smlouvy podepsat.

Ženy nyní chtějí u soudu dokázat, že vyvlastnění pozemků není ve veřejném zájmu.

Ministerstvo dopravy se zatím k věci nechtělo vyjadřovat. "Jde o velmi citlivou věc, ke které nechceme nic říkat," řekl mluvčí ministerstva Karel Hanzelka. Na dotazy nereagoval ani hlavní vládní vyjednávač Michal Frankl.

Štrosové patří v ostře sledovaném území jen malá část o výměře zhruba 1400 metrů čtverečních, kterou vlastní společně se svou sestrou, statkářkou Havránkovou. Ta vlastní i zbytek pozemků potřebných pro dokončení dálnice.

Se Štrosovou jednají státní úředníci od března. S její sestrou Havránkovou více než 16 let.

 

Právě se děje

Další zprávy