Kleslová se rozchází s ČEZ, dozorčí rada prověří faktury

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 3. 9. 2015 16:46
Smlouva, kterou má se společností ČEZ starostka Prahy 10 a místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová a která končí na konci tohoto roku, již nebude prodloužena.
Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová.
Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová ukončí po patnácti letech spolupráci s energetickým gigantem ČEZ. Smlouva, která jí končí na konci tohoto roku, již nebude prodloužena.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil předseda dozorčí rady ČEZ Václav Pačes. "V souvislosti s jejím politickým angažmá sama navrhla ukončení smlouvy. Ta končí letos k 31. 12. a už nebude obnovena," řekl Pačes. Kleslová nechce jednání s firmou komentovat.

Spolupráce probíhá již od roku 2000 a první žena ANO se zabývá zejména monitoringem a analýzou legislativy. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš podle Pačese dozorčí radě řekl, že smlouvy, které pro firmu dělala, byly velmi kvalitní.

Přesto dozorčí rada nechá její práci prověřit. "Požádali jsme generálního ředitele, aby nám byly předloženy také všechny faktury k činnosti paní Kleslové," podotkl Pačes.

Odměna pro Kleslovou? 100 tisíc

Deník Neovlivní.cz ve středu uvedl, že starostka Prahy 10 nyní inkasuje od ČEZ každý měsíc odměnu 100 tisíc korun. Vyplývá to z e-mailu, který svým kolegům napsal člen dozorčí rady ČEZ a bývalý náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht.

Pačes výši odměny neupřesnil. "To zjistíme z materiálů od představenstva. Není to tak, že by automaticky dostávala 100 000 po celou dobu, částky byly různé. Ale kolik to bylo, se teprve dozvíme," řekl ČTK Pačes.

Kleslová svou práci pro ČEZ dosud nepovažovala za problém. "Nepovažuji to za problematické, neboť moje advokátní kancelář smluvně spolupracuje se společností ČEZ dlouhodobě. Plnění této smlouvy nijak nesouvisí s výkonem funkce starostky," uvedla pro Aktuálně.cz Kleslová letos v červnu.

Spolupráci s Radmilou Kleslovou ukončily také dvě jiné státní firmy - ČEPRO a České dráhy. Státní dráhy dříve platily starostce Prahy měsíčně odměnu 40 tisíc korun bez DPH.

Pro České dráhy Kleslová připravila například podklady k projednávaným drážním předpisům. Jakou odměnu starostka Prahy 10 inkasovala od ČEPRO, pro které pracovala od roku 2005, firma ani Kleslová neřekly.

Z ČSSD přišla do Babišova ANO

Kleslová do hnutí Andreje Babiše přestoupila z ČSSD začátkem loňského roku, stala se hlavní personalistkou ANO v hlavním městě a na nedávném sněmu hnutí i místopředsedkyní strany. Babišovi a jeho holdingu Agrofert pomáhala už v minulosti jako lobbistka.

Média v posledních dnech informovala o tom, že právě Kleslová se snažila prosadit odvolání pražské primátorky Adriany Krnáčové. Pražské hnutí ANO, v jehož čele Kleslová je, vyslovilo před několika dny Krnáčové nedůvěru. Primátorka Prahy si ale nakonec svou pozici udržela.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Dálnice D1 je po nehodě kamionu již v obou směrech znovu průjezdná

Dálnice D1 je po nehodě kamionu za Brnem 169. kilometru u Domašova na Brněnsku už průjezdná v obou směrech. Policie zhruba po 14 hodinách v 9:30 obnovila provoz směrem na Prahu, zhruba o hodinu později i provoz směrem na Brno, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku a zcela zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl už dřív mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. Policie dnes ráno na twitteru uvedla, že v noci se podařilo havarovaný kamion vyprostit. Bylo ale třeba vozovku ještě uklidit, bylo také nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Kolona kamionů směrem na Prahu kolem 8:30 dosahovala zhruba 12 kilometrů, směrem na Brno byla zhruba sedmikilometrová. Doprava kolabovala především na objízdných trasách, kde se v ranní špičce tvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy