Kleslová se rozchází s ČEZ, dozorčí rada prověří faktury

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 3. 9. 2015 16:46
Smlouva, kterou má se společností ČEZ starostka Prahy 10 a místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová a která končí na konci tohoto roku, již nebude prodloužena.
Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová.
Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová ukončí po patnácti letech spolupráci s energetickým gigantem ČEZ. Smlouva, která jí končí na konci tohoto roku, již nebude prodloužena.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil předseda dozorčí rady ČEZ Václav Pačes. "V souvislosti s jejím politickým angažmá sama navrhla ukončení smlouvy. Ta končí letos k 31. 12. a už nebude obnovena," řekl Pačes. Kleslová nechce jednání s firmou komentovat.

Spolupráce probíhá již od roku 2000 a první žena ANO se zabývá zejména monitoringem a analýzou legislativy. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš podle Pačese dozorčí radě řekl, že smlouvy, které pro firmu dělala, byly velmi kvalitní.

Přesto dozorčí rada nechá její práci prověřit. "Požádali jsme generálního ředitele, aby nám byly předloženy také všechny faktury k činnosti paní Kleslové," podotkl Pačes.

Odměna pro Kleslovou? 100 tisíc

Deník Neovlivní.cz ve středu uvedl, že starostka Prahy 10 nyní inkasuje od ČEZ každý měsíc odměnu 100 tisíc korun. Vyplývá to z e-mailu, který svým kolegům napsal člen dozorčí rady ČEZ a bývalý náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht.

Pačes výši odměny neupřesnil. "To zjistíme z materiálů od představenstva. Není to tak, že by automaticky dostávala 100 000 po celou dobu, částky byly různé. Ale kolik to bylo, se teprve dozvíme," řekl ČTK Pačes.

Kleslová svou práci pro ČEZ dosud nepovažovala za problém. "Nepovažuji to za problematické, neboť moje advokátní kancelář smluvně spolupracuje se společností ČEZ dlouhodobě. Plnění této smlouvy nijak nesouvisí s výkonem funkce starostky," uvedla pro Aktuálně.cz Kleslová letos v červnu.

Spolupráci s Radmilou Kleslovou ukončily také dvě jiné státní firmy - ČEPRO a České dráhy. Státní dráhy dříve platily starostce Prahy měsíčně odměnu 40 tisíc korun bez DPH.

Pro České dráhy Kleslová připravila například podklady k projednávaným drážním předpisům. Jakou odměnu starostka Prahy 10 inkasovala od ČEPRO, pro které pracovala od roku 2005, firma ani Kleslová neřekly.

Z ČSSD přišla do Babišova ANO

Kleslová do hnutí Andreje Babiše přestoupila z ČSSD začátkem loňského roku, stala se hlavní personalistkou ANO v hlavním městě a na nedávném sněmu hnutí i místopředsedkyní strany. Babišovi a jeho holdingu Agrofert pomáhala už v minulosti jako lobbistka.

Média v posledních dnech informovala o tom, že právě Kleslová se snažila prosadit odvolání pražské primátorky Adriany Krnáčové. Pražské hnutí ANO, v jehož čele Kleslová je, vyslovilo před několika dny Krnáčové nedůvěru. Primátorka Prahy si ale nakonec svou pozici udržela.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy