Špindlerův Mlýn zdraží skipasy o víc než stovku. Nabídl však varianty, jak ušetřit

ČTK ČTK
1. 11. 2018 11:54
Největší krkonošský lyžařský areál Špindlerův Mlýn letos zvedne ceny. Zvýhodní však lyžaře, kteří si zakoupí skipas dopředu po internetu nebo v samoobslužné pokladně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Denní skipas pro dospělého koupený na pokladně u sjezdovky vyjde v hlavní sezoně na 1000 Kč. Na čtvrteční tiskové konferenci to uvedli zástupci skiareálu Špindlerův Mlýn. Loni byla jednodenní cena skipasu pro dospělého v hlavní sezoně 890 korun.

Skiareál však upozornil na dva způsoby, jak lze ušetřit. Při nákupu v e-shopu gopass.cz nejméně tři dny předem vyjde skipas na 820 korun. Druhou variantou je pořídit si ho ve středisku bezhotovostně v samoobslužných pokladnách prostřednictvím Gopass Tickets, pak je jeho cena 890 Kč.

Přístroj změří výšku sněhu s přesností na tři centimetry

Do nadcházející lyžařské sezony investuje Skiareál Špindlerův Mlýn několik desítek milionů korun. Zavádí novou technologii úprav sněhu SNOWsat.

"Dosud jsme posuzovali množství sněhu na sjezdovkách odhadem a sondami. SNOWsat měří sněhovou pokrývku digitálně pomocí GSP, a to s přesností na tři cm," uvedl ředitel skiareálu René Hroneš. Čidla na rolbách ušetří naftu, elektřinu, vodu, a sjezdovky budou podle zástupců areálu připraveny kvalitněji a v kratším čase.

Skiareál bude také testovat novou generaci sněžných děl a plánuje rozšíření snowparku. Ve finále jsou práce na propojení areálů Svatý Petr a Medvědín. "Dokončujeme studii vlivu na životní prostředí EIA a intenzívně pracujeme na zapracování nových enviromentálních požadavků do projektu. Stavebně a finančně jsme připraveni okamžitě stavět," dodal Hroneš.

Krkonošský SkiResort Černá hora - Pec před zimní sezonou investoval zhruba 25 milionů korun. Investice šla například také do technologie SNOWsat. SkiResort koupil také novou rolbu, investoval do nového zasněžování na sjezdovce Vyhlídková v areálu Černý Důl nebo do nového odbavovacího systém na parkovištích v Peci pod Sněžkou.

Ceny skipasů zvedli i na Malé Úpě nebo v Deštném 

Skiareál Malá Úpa investoval celkem pět milionů korun, například do posílení zasněžování nebo nové půjčovny lyžařského vybavení. Cena jednodenního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně bude 600 korun proti loňským 570.

Ve středisku v Deštném v Orlických horách byly investice za zhruba tři miliony korun. Většina peněz směřovala do posílení zasněžovacího systému. Cena jednodenního skipasu pro dospělého v Deštném vzroste o 30 korun na 520 korun. V Říčkách investovali jen do údržby. Cena jednodenního skipasu vzrostla proti minulé sezoně o 50 korun na 570.

Záběry ze Špindlerova Mlýna:

V Krkonoších hustě sněží. Záběry ze Špindlerova mlýna | Video: Pavel B.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy