reklama
 
 

Soudkyně Krčmářová končí u insolvencí. Přestupuje na jiné oddělení krajského soud v Brně

16. 7. 2017 22:56
Ze své dosavadní pozice na brněnském krajském soudu odejde soudkyně Eva Krčmářová. Soudkyně insolvenčního úseku odchází na vlastní žádost. Podle mluvčí soudu Evy Sigmundové Krčmářová přestoupí na občansko-právní odvolací oddělení, podle předpokladu by to mělo být od 1. října. Krčmářová v poslední době čelila obvinění z nezákonných rozhodnutí podobně jako její kolega Jan Kozák. Toho na konci června ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil funkce. Důvodem bylo trestní stíhání související s výkonem funkce soudce.

Praha/Brno - Z insolvenčního úseku u brněnského krajského soudu na vlastní žádost odejde soudkyně Eva Krčmářová. Podnikatelé ji stejně jako jejího kolegu Jana Kozáka obviňovali z nezákonných rozhodnutí. Krčmářová obvinění odmítala, přesto se s vedením soudu letos domluvila, že přejde na jiný úsek. Informovala o tom Česká televize. Kozáka na konci června ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil funkce. Důvodem bylo trestní stíhání související s výkonem funkce soudce.

Podle mluvčí soudu Evy Sigmundové Krčmářová přestoupí na občansko-právní odvolací oddělení, podle předpokladu by to mělo být od 1. října. Současně doplnila, že agentu po Kozákovi převezmou dvě soudkyně. Náhradu za Kozákovou bude soud podle ČT teprve hledat.

Kozáka začala policie trestně stíhat v polovině června a podezřívá ho ze zneužití pravomoci. Policie zahájila jeho stíhání poté, co obdržela souhlas od prezidenta Miloše Zemana. Poskytl ho poté, co Nejvyšší správní soud v dubnu zastavil se soudcem kárné řízení a zrušil i rozhodnutí ministra o dočasném zproštění výkonu funkce soudce.

Možnou trestnou činnost Kozáka spatřuje policie ve stejné věci, pro kterou na něj podal předseda Krajského soudu v Brně Milan Bořek návrh na kárnou žalobu.

Kozák podle informací serveru Česká justice loni v září zjistil v jím vedeném insolvenčním spise přihlášku do řízení o oddlužení fyzické osoby, které vedla jeho kolegyně soudkyně Hana Hrstková. O celé věci učinil úřední záznam a věc předal příslušnému soudnímu oddělení. Učinil tak ale chybným způsobem, který záhy napravil a o celé věci obratem informoval místopředsedy soudu, kteří s ním celou věc měli projednat.

autor: ČTK | 16. 7. 2017 22:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama