reklama
 
 

Soud osvobodil uprchlého Krejčíře v jedné z jeho kauz

3. 9. 2008 15:20
Krejčíř je zproštěn obžaloby z úvěrového podvodu

Ostrava - Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř v jedné ze svých trestních kauz přesvědčil soud o své nevině.

Senát ostravského krajského soudu ho dnes zprostil obžaloby z úvěrového podvodu, kterého se měl dopustit se svým někdejším společníkem Miroslavem Řehounkem v polovině devadesátých let.

"Vše se sice událo tak, jak uvádí obžaloba, avšak nejde o trestný čin, ale o záležitost obchodního práva," rozhodl soudce Tomáš Tkačík.

Znamená to, že ten, kdo se cítí poškozený, by musel sám podat žalobu u obchodního soudu a bylo by na něm, aby to prokázal.

Rozsudek zatím není pravomocný, protože státní zástupce si nechal lhůtu na vyjádření, zda se odvolá nebo ne.

Krejčíř a Řehounek získali roku 1995 jako jednatelé českotěšínské firmy Corado Trade, která obchodovala s cennými papíry, od Investiční a poštovní banky úvěr dvacet milionů.

Ručila jim textilka Slezan Frýdek-Místek, která podle žalobce nakonec zaplatila i s úroky skoro třicet milionů, neboť Corado přestalo úvěr splácet.

"Ihned poté, co banka peníze poslala na účet jejich firmy, je obžalovaní prostřednictvím šeků vybrali. Závazku se zbavili tak, že společnost Corado Trade převedli na bílého koně," uvedl žalobce Miroslav Valový. Tvrdí, že obžalovaní neměli od začátku v úmyslu úvěr splácet.

Soud jednal v Krejčířově nepřítomnosti. Jeho advokát ale prohlásil, že obžalobu odmítá.

Čtěte více: Další soud o vydání Krejčíře stále není v plánu

"V době, kdy měl tento trestný čin spáchat, už ve firmě Corado Trade nebyl. Obžaloba je zmatečná," pravil při zahájení hlavního líčení Pavel Fryšák z kanceláře Tomáše Sokola, který Krejčíře ve většině kauz zastupuje.

Radovan Krejčíř, který je nyní v Jihoafrické republice, je v České republice podezřelý z mnoha zločinů.

Před ostravským soudem stál už roku 2004, kdy se zodpovídal z toho, že při obchodu s akciemi Teplárny Otrokovice připravil společnost Frymis z Frýdku-Místku o padesát pět milionů. Z republiky uprchl o rok později.

autor: Petra Sasínová | 3. 9. 2008 15:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama