Soud Bartákovi neuvěřil, že šlo jen o opilecké tlachání. Trest za plánování vražd mu ale snížil

1. 11. 2016 14:02
Bývalému lékaři Jaroslavu Bartákovi snížil Vrchní soud v Praze trest za plánování vražd z patnácti let na osm let vězení. Barták, který si již odpykává dvanáctiletý trest za znásilňování asistentek, chtěl podle obžaloby nechat zabít bývalého šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora, pražského advokáta Oldřicha Choděru a kněze Eugena Freimanna. Podle serveru iDnes.cz obžalovaný tvrdil, že řeči o popravách nemyslel vážně, bylo to podle něj jen opilecké tlachání. Podle soudu to však skutečně plánoval. Na vraždy si chtěl najmout svého tehdejšího spoluvězně, který vše dosvědčil. Vrchní soud mu však trest snížil, protože plánování vražd bylo jen v nejnižším stupni. Rozhodnutí je pravomocné.
Jaroslav Barták u soudu
Jaroslav Barták u soudu | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy