Skutečná migrační vlna teprve přijde, varuje Klaus. Lídry EU přirovnal k diktátorům

ČTK ČTK
3. 1. 2016 12:53
Bývalý prezident ostře odsoudil Evropskou unii za její přístup k migrační krizi. Příliv uprchlíků prý chtějí lídři EU využít k unifikaci Evropy. Klaus v televizi Prima uvedl, že skutečná migrační vlna Evropu teprve čeká a měla by být zastavena na evropských hranicích. Uprchlíci podle něj nemají potřebu se adaptovat a ohrožují evropskou kulturní identitu.
Exprezident Václav Klaus.
Exprezident Václav Klaus. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Probruselské elity chtějí podle bývalého prezidenta Václava Klause využít migrační krizi k unifikaci Evropy, omezení vlivu členských zemí. Je to stejné zlo, jaké chtěli diktátoři typu Stalina a Hitlera, uvedl Klaus v pořadu Partie televize Prima. Klaus dlouhodobě kritizuje posilování pravomocí Evropské unie na úkor národních států.

"Migrace je metoda, jak rozředit ty dnešní evropské státy, jak z toho vytvořit jakousi tvárnou hmotu, která se stane tím budoucím novým Evropanem. To chtěli diktátoři v minulosti vždycky, ti Hitlerové a Stalinové," uvedl Klaus.

"Ta kolektivita těch evropských elit dělá stejné zlo, jaké dělali v minulosti tito jednotlivci," dodal. Snahu o větší unifikaci Evropy pokládá Klaus za "chladný kalkul" ze strany probruselských politiků.

Skutečná migrační vlna podle exprezidenta Evropu teprve čeká a měla by být zastavena na evropských hranicích. Bojovat s kvótami na přerozdělování uprchlíků je "chytání kočky za ocas". Češi zatím "protestují strašlivě málo vůči pasivitě vlády a premiéra" ve věci řešení migrační krize, míní Klaus.

K důvodům přílivu migrantů do Evropy zařadil exprezident evropský sociální systém, paternalismus a "zhoubnou multikulturalistickou ideologii". Historické zkušenosti ale podle Klause svědčí o tom, že migranti z mimoevropských zemí nemají potřebu se adaptovat a že je ohrožena evropská kulturní identita.

 

Právě se děje

Další zprávy