Šéfka zpravodajství ČRo končí, namále má i Rádio Česko

Domácí ČTK Domácí, ČTK
20. 1. 2012 16:37
Hana Hikelová odchází k 31. lednu, v plánu jsou i další změny ve vedení Českého rozhlasu
Hana Hikelová
Hana Hikelová | Foto: Český rozhlas

Praha - Změny v Českém rozhlase nekončí. Jen chvíli poté, co jeho ředitel Peter Duhan na čtvrtečním zasedání Rady Českého rozhlasu oznámil propuštění ředitelky zpravodajských stanic Hany Hikelové, zlomil hůl i nad stanicí Rádio Česko.

"Na zasedání nám řekl, že Rádio Česko z hlediska jeho projektů nehraje prioritu," řekl Lidový novinám jeden z členů rady.

Potvrdil to i šéfredaktor stanice Václav Sochor. "Bylo mi řečeno, že rádio je zbytečné dál rozvíjet, do budoucna by se mělo stát jádrem zamýšleného kanálu mluveného slova," doplnil v telefonátu s LN.

Duhanův krok je přitom zcela nečekaný. Hikelovou vedení rozhlasu kritizovalo právě proto, že ohrozila budoucnost Rádia Česko.

Podle vedení totiž komplikovala jednání s britskou BBC o poskytnutí frekvence pro Rádio Česko. Obě stanice se však nakonec na pokračování smlouvy domluvily.

LN uvedly, že Duhan se vyhazovem Hikelové připravuje na další změny v nejvyšším managementu. Na začátku dubna chce vypsat konkurz na šéfy centra výroby, zpravodajství a vysílání.

"Pozice ředitele zpravodajských stanic bude úplně zrušena. Dojde tím mimo jiné k zprůhlednění organizační struktury ČRo. V čele Radiožurnálu zůstává šéfredaktor Petr Souček a v čele Rádia Česko Václav Sochor," komentoval pro ČTK Jakub Čížek z oddělení komunikace ČRo.

Dodal, že důvodem pro odchod Hikelové je dlouhodobý nesoulad mezi ní a Duhanem v oblasti budoucího směřování Radiožurnálu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy