reklama
 
 

"Politici myslí, že se to smí." Lidé v Praze demonstrovali proti zpochybňování romského holokaustu

Aktualizováno 17. 3. 2018 17:18
"První s tím začal Václav Klaus, od té doby mají čeští politici pocit, že se to smí."

Romové a jejich podporovatelé se dnes sešli v parku na pražském Klárově, aby poblíž sídla vlády protestovali proti rasismu a zpochybňování romského holokaustu. Z hloučku, nad kterým vlály vlajky Česka i EU, se ozývaly kritické výkřiky především na adresu místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD). Podle demonstrantů je rasista a lidé jako on nepatří do Parlamentu.

Navzdory mrazivému počasí a sněhu, který dnes v hlavním městě napadl, dorazily na Klárov demonstrovat desítky lidí včetně rodin s malými dětmi. Mezi skandovanými hesly zaznělo "Stop Okamurovi", "Okamura - noční můra" nebo "Okamura pryč". Dav ale kritizoval i premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Na jednom z transparentů například stálo, že fašismus vytvářejí "oligarcha Babiš", "neonacista Okamura" a "autoritář (Miloš) Zeman".

V projevech organizátorů a hostů akce mimo jiné zaznělo, že romský holokaust jako první zpochybnil bývalý prezident Václav Klaus a od té doby prý mají politici pocit, že se to smí. "Nechceme si tu jen stěžovat. Chceme sjednocovat a najít společnou řeč," uvedli iniciátoři protestu.

autoři: Ludvík Hradilek, ČTK, DVTV | 17. 3. 2018 16:03

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama