Řidič chtěl v Praze ujet od přestupku, desítky metrů vezl na kapotě strážníka

ČTK Domácí ČTK, Domácí
2. 7. 2019 14:57
Pražského strážníka v pondělí odpoledne vezl desítky metrů na kapotě auta agresivní řidič, který ujížděl od přestupku na Václavském náměstí. Předtím mu ještě přejel nohu. Devětadvacetiletý muž je podezřelý z trestného činu, případ si převzala státní policie. O incidentu informovala Michaela Teplá z městské policie.
Na kapotě jedoucího automobilu skončil pražský strážník projednávající přestupek nedovoleného stání v křižovatce. Najel do něj agresivní řidič. | Video: Městská policie hlavního města Prahy

Strážník chtěl s řidičem na rohu Václavského náměstí a Krakovské ulice projednat nedovolené stání jeho vozu v křižovatce. Muž využil krátké nepozornosti strážníka, jehož zrovna žádalo o radu několik turistů, přiběhl k autu a zamkl se uvnitř. Policista k němu okamžitě přistoupil a vyzval ho k prokázání totožnosti. Řidič jeho výzvu ignoroval a nastartoval svůj vůz.

Při couvání strážníkovi přejel nárt a poté se pokusil odjet. Strážník se mu přesto snažil v odjezdu zabránit a skončil na kapotě vozu, s nímž muž ujížděl do vedlejší Krakovské ulice. "Tato život ohrožující situace trvala několik vteřin, během kterých vozidlo urazilo desítky metrů," uvedla mluvčí městské policie.

Muž nakonec zastavil a na místo přijela policejní hlídka. "Vzhledem k podezření z trestného činu si celý případ na místě převzala Policie České republiky," řekla Teplá. Strážník po ošetření v nemocnici celou směnu dosloužil a do pracovní neschopnosti nenastoupil, doplnila.

 

Právě se děje

Další zprávy