Rekonstrukce Státní opery bude stát jednu miliardu korun, vláda souhlasí

ČTK ČTK
3. 2. 2016 17:47
Rekonstrukce budov Státní opery Praha za přibližně miliardu korun bude trvat 27 měsíců a skončit má v roce 2018. Projekt rekonstrukce ve středu schválila vláda. O opravě opery se mluví léta a cena, kterou za ni má stát zaplatit, stále roste. Zvýšil se ale také rozsah oprav. Na základě projektové dokumentace doporučila komise zřízená ministrem kultury variantu, jejíž rozsah podle položkového rozpočtu činí 933 130 000 korun bez DPH. Rekonstrukce je připravena včetně projektu a otevřeného výběrového řízení na zhotovitele, řekla mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Financování rekonstrukce je zajištěno z programu Péče o národní kulturní poklad.
Státní operu čeká rekonstrukce.
Státní operu čeká rekonstrukce. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy