Ratha dostane z vazby jedině zázrak, říká jeho advokát

Jakub Novák
21. 8. 2012 15:00
Čtrnáctimilionovou kauci Rath ani jeho blízcí zřejmě dohromady nedají
Foto: Středočeský kraj

Praha - Naděje Davida Ratha na opuštění vazby jsou prakticky nulové.

"Čtrnáct milionů do kupy nedáme, ta částka je příliš vysoká," říká den po jednání soudu Rathův obhájce Adam Černý.

Podle Černého si Rathovi obhájci sice ponechají čas do čtvrtka, jak avizovali po rozhodnutí soudu, mnoho se tím ale zřejmě nezmění.

"Jestli se ale nestane zázrak, peníze dohromady nedáme," dodává advokát.

O čtrnáctimilionové kauci rozhodl v pondělí soudce Okresního soudu Praha-východ Jiří Wažik. Krátce po vynesení tohoto zatím nepravomocného rozhodnutí řekl Černý novinářům, že tato částka byla úplně mimo představy Davida Ratha.

Ještě před soudním jednáním přislíbili po půlmilionu korun na kauci Rathův otec Ratmír a přítelkyně Renata Horká.

Kromě toho se za Ratha zaručily přibližně tři desítky lidí.

Podle soudce Wažika je však zmíněná částka odpovídající jak dané trestné činnosti, tak příjmovým možnostem jeho i lidí, kteří se za něho zaručili. Mezi nimi totiž nechybí například ani poslanci Jiří Šlégr (NS-LEV 21) a Stanislav Huml (ČSSD) nebo senátor Vladimír Dryml (SPOZ).

Žádost o propuštění poslal soudu i advokát Kateřiny Pancové a Petra Kotta Tomáš Sokol. Na dotaz Aktuálně.cz o koho se jedná, však s odkazem na slib mlčenlivosti odpovědět nechtěl.

"A popravdě - jsou to naprosto neznámí lidé," uzavřel otázku.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy