Řápkové titul z plzeňských práv zůstane, řízení končí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
23. 9. 2011 16:45
Fakulta zastavila řízení s 44 absolventy, neprokázalo se jejich pochybení
Ivana Řápková o svůj titul nepřijde
Ivana Řápková o svůj titul nepřijde | Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - Vedení Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni zastavilo řízení se 44 absolventy, kteří doposud čelili podezření z nestandardního získání titulů.

Týká se to mimo jiné i poslankyně ODS a bývalé chomutovské primátorky Ivany Řápkové, o titul z práv tak nepřijde, napsal v pátek internetový deník Týden.cz.

"Skutečně mi v těchto dnech přišlo vyrozumění o zastavení správního řízení o odebrání magisterského titulu. Od začátku jsem tvrdila, že pokud došlo k nějakým pochybením, jako třeba chybějící dokumenty, muselo to být na straně školy. Rozhodnutí proto vítám," citoval server Řápkovou.

Neprokázalo se pochybení ze strany studentů

Mluvčí univerzity Kamila Kvapilová potvrdila, že škola rozeslala všem absolventům, se kterými bylo vedeno řízení, informaci o zastavení šetření.

"Neprokázalo se totiž z jejich strany pochybení," uvedla. Nepodařilo se prý dokázat, že studenti skutečně věděli o tom, že mají lepší podmínky pro studium než ostatní.

Právnická fakulta začala prošetřovat nestandardní získávání titulů, když vyšly najevo podivné praktiky na fakultě. Kvůli tomu odešlo téměř celé vedení a začalo řízení s absolventy, kteří údajně studovali za nestandardních podmínek.

Škola nakonec odebrala v létě diplom 12 lidem, mezi nimiž byli podle médií mimo jiné děti podnikatele Františka Mrázka, bývalý velitel plzeňské policie Luděk Hosman či Jan Harangozza, který se pohyboval kolem stíhaného konkurzního soudce Jiřího Berky.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Čínská CITIC prodala svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy