Radní platil za sex penězi města, jde za mříže

Veronika Šmausová
27. 9. 2009 8:10
Palma de Mallorca - Dva roky vězení a čtyři roky zákazu vykonávání činnosti vyměřil soud baleárskému radnímu za to, že v nevěstincích utratil 50 tisíc eur.
V podobných podnicích nechal radní více jak milión korun
V podobných podnicích nechal radní více jak milión korun | Foto: Reuters

Háček byl v tom, že utracené peníze nebyly jeho. Rodrigo de Santos Lopez si jednoduše vypůjčil z městské pokladny.

Za zpronevěru veřejných financí mu chtěl soud původně vyměřit mnohem tvrdší trest: pět let vězení, nebo tři roky vězení a šest let zákazu činnosti.

Své stanovisko ale nakonec zmírnil. De Santosovi pomohly dvě polehčující okolnosti.

V době, kdy zločin spáchal, byl závislý na kokainu a peníze do obecní kasy nakonec vrátil.

Víc než milion

Zpronevěra se provalila loni, kdy de Santos figuroval na druhém místě kandidátky opoziční strany Partido Popular na ostrově Palma de Mallorca.

Vyšlo najevo, že utratil více než 50 tisíc eur (v přepočtu více než milion českých korun) z rozpočtu radnice v nevěstincích a relaxačních centrech.

De Santos tehdy svou vinu uznal a sám peníze radnici vrátil. Své chování omlouval právě závislostí na drogách.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy