O dění kolem hradního protokoláře Forejta se zajímá protidrogová centrála

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 7. 12. 2016 14:16
Národní protidrogová centrála začala prověřovat dění kolem bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta, sdělil Aktuálně.cz šéf protidrogových policistů Jakub Frydrych s tím, že v tuto chvíli jsou na samém začátku. "Vyšetřování je silné slovo. Jednoznačně vyhodnocujeme informace, které máme, abychom si vyhodnotili, o jaké jednání jde," vysvětlil Frydrych.
Jindřich Forejt
Jindřich Forejt | Foto: DVTV

Praha – Dění kolem bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta začala prověřovat Národní protidrogová centrála, potvrdil Aktuálně.cz její šéf Jakub Frydrych.

"Případem se samozřejmě zabýváme, protože jsme obdrželi informace z veřejných zdrojů," řekl Aktuálně.cz šéf Frydrych a dodal, že v tuto chvíli jsou na samém začátku.

"Vyšetřování je silné slovo. Jednoznačně vyhodnocujeme informace, které máme, abychom si vyhodnotili, o jaké jednání jde," vysvětlil dál Frydrych. Nechtěl však říct, zda se děním kolem Forejta zabývá jenom jeho útvar, nebo i další policejní složky. 

Hrad v úterý oznámil, že se šéf protokolu Forejt na vlastní žádost ze zdravotních a osobních důvodů odchází z funkce. Média však spekulovala o tom, že skutečné důvody odchodu vlivného úředníka jsou jiné. 

Může jít o chyby, kterých se v posledních týdnech dopouštěl, ale také o kompromitující video, na kterém má být Forejt zachycen mimo jiné v situaci, která připomíná konzumaci drog. Fotky z videa, jehož pravost nelze ověřit, v pondělí zveřejnil server Hlídací pes. Sám Forejt se ke svému konci dosud nevyjádřil.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ve dvanáctipatrovém bytovém domě na východě Slovenska vybuchl plyn. Podle hasičů hrozí zřícení budovy, ve které je více lidí. Na místě je jeden mrtvý

Zdroj: ČTK
Další zprávy