O dění kolem hradního protokoláře Forejta se zajímá protidrogová centrála

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 7. 12. 2016 14:16
Národní protidrogová centrála začala prověřovat dění kolem bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta, sdělil Aktuálně.cz šéf protidrogových policistů Jakub Frydrych s tím, že v tuto chvíli jsou na samém začátku. "Vyšetřování je silné slovo. Jednoznačně vyhodnocujeme informace, které máme, abychom si vyhodnotili, o jaké jednání jde," vysvětlil Frydrych.
Jindřich Forejt
Jindřich Forejt | Foto: DVTV

Praha – Dění kolem bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta začala prověřovat Národní protidrogová centrála, potvrdil Aktuálně.cz její šéf Jakub Frydrych.

"Případem se samozřejmě zabýváme, protože jsme obdrželi informace z veřejných zdrojů," řekl Aktuálně.cz šéf Frydrych a dodal, že v tuto chvíli jsou na samém začátku.

"Vyšetřování je silné slovo. Jednoznačně vyhodnocujeme informace, které máme, abychom si vyhodnotili, o jaké jednání jde," vysvětlil dál Frydrych. Nechtěl však říct, zda se děním kolem Forejta zabývá jenom jeho útvar, nebo i další policejní složky. 

Hrad v úterý oznámil, že se šéf protokolu Forejt na vlastní žádost ze zdravotních a osobních důvodů odchází z funkce. Média však spekulovala o tom, že skutečné důvody odchodu vlivného úředníka jsou jiné. 

Může jít o chyby, kterých se v posledních týdnech dopouštěl, ale také o kompromitující video, na kterém má být Forejt zachycen mimo jiné v situaci, která připomíná konzumaci drog. Fotky z videa, jehož pravost nelze ověřit, v pondělí zveřejnil server Hlídací pes. Sám Forejt se ke svému konci dosud nevyjádřil.

 

Právě se děje

Další zprávy