Příští týden se oteplí až na 11 stupňů, čekejte také déšť. Výrazně chladněji bude až po Mikuláši

ČTK ČTK
12. 11. 2016 17:00
Meteorologové očekávají od poloviny příštího týdne oteplení až na 11 stupňů Celsia. Vedle toho přibude i hodně dešťových srážek, na horách pak sněhových či smíšených.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Nynější chladné dny vystřídá uprostřed příštího týdne oteplení, teploty se mohou vyšplhat až k 11 stupňům Celsia. Meteorologové současně očekávají po víkendu hodně srážek, většinou dešťových, na horách sněhových či smíšených.

Další dva týdny budou teploty i srážky průměrné, byť nelze vyloučit krátkodobé výkyvy. Nejchladněji má být v týdnu od 5. prosince, uvedl v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pravidelném měsíčním výhledu počasí. Z nadcházejících čtyř týdnů má nejvíce srážek spadnout příští týden, nejnižší teploty lze čekat po Mikuláši.

Nejtepleji bude ve čtvrtek

Během sobotní noci má mrznout, a v neděli dopoledne ještě hrozí na mnoha místech republiky náledí, v Beskydech sněhové jazyky. V pondělí a úterý vystoupí teploměr přes den maximálně ke třem stupňům nad nulu. Teplá fronta začne podle týdenní předpovědi ovlivňovat počasí v Česku v noci na středu, nejtepleji - až 11 stupňů - bude zřejmě ve čtvrtek.

Bude pršet, místy se dá čekat mrznoucí déšť a ledovka. Od pátku do neděle předpovídají meteorologové na většině území občasný déšť, na horách postupně déšť se sněhem nebo sněžení. Teploty o víkendu se mají přes den pohybovat od čtyř do osmi stupňů.

Vědci hledají nové metody pro hodnocení změn mechanických vlastností lidské kůže působených okolními vlivy - jako je teplota či hydratace apod. | Video: Akademie věd ČR
 

Právě se děje

Další zprávy