Příjezd do Prahy po D11 zkomplikovala hromadná nehoda, srazilo se devět aut

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 5. 2017 10:04
Příjezd do Prahy po hradecké dálnici D11 zkomplikovala ve středu ráno mezi Horními Počernicemi a Jirny hromadná nehoda. Bouralo celkem osm osobních aut a jedno nákladní. Při kolizi nebyl nikdo zraněn. Nehoda se stala kolem 07:15 na kilometru 2,5. ve směru na Prahu. "Střetlo se zde celkem osm osobních automobilů a jedno nákladní vozidlo," uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. Nikdo z řidičů podle ní nebyl pod vlivem alkoholu. Provoz se podle Národního dopravního informačního centra podařilo plně obnovit kolem 09:40. Kolona v té době měřila zhruba deset kilometrů.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 40 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy