Při nehodě dvou aut u Bílého Kostela zahynul řidič, žena a děti jsou v nemocnici

ČTK ČTK
25. 12. 2018 16:46
Při nehodě dvou osobních aut u Bílého Kostela na Liberecku zahynul v úterý po poledni jeden z řidičů. Ve voze s ním cestovala ještě žena a na zadním sedadle tři děti do pěti let. Všichni čtyři skončili v nemocnici. Frekventovaná silnice I/13 musela být kvůli nehodě na více než tři hodiny uzavřena. Policie odkláněla dopravu od Liberce i od Děčína na Hrádek nad Nisou a Chotyni.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Nehoda se stala krátce před půl jednou. Po silnici I/13 ve směru z Bílého Kostela na Rynoltice jel řidič s vozidlem Jeep s přívěsným vozíkem. Ten se mu zřejmě ze zatím nezjištěných důvodů rozhoupal. Řidič se asi snažil udržet vozidlo na silnici, dostal se ale do protisměru, kde v tu chvíli jel řidič v osobním voze Volkswagen.

"I přesto, že se mu snažil vyhnout, částečně zavadil o přívěsný vozík jeepu. Vozidlo pak směřovalo mimo komunikaci do stráně, kde se zastavilo o pařezy a následně se převrátilo a skončilo zpět na komunikaci, na střeše," popsala nehodu Suchánková.

Pro řidiče vozu měla nehoda fatální následky. "U muže lékař konstatoval již pouze smrt," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Lehce zraněnou spolujezdkyni převezli záchranáři do liberecké nemocnice. "Jedno z dětí jsme se středně těžkým poraněním transportovali vrtulníkem do nemocnice v Praze na traumacentrum, další bylo odvezeno s lehkým zraněním do nemocnice v Liberci a umístěno také na traumacentrum. Poslední z dětí nebylo viditelně zraněno, ale i přesto jsme jej z preventivních důvodů převezli do Liberce na pozorování," dodal Georgiev.

Vyšetřování převzali kriminalisté. Přesnou příčinu smrti řidiče by měla objasnit nařízená soudní pitva.

Třetí smrtelná nehoda v kraji o svátcích

V Libereckém kraji jde za prodloužený vánoční víkend už o třetí smrtelnou nehodu. V neděli zemřel ve Slané u Semil devětaosmdesátiletý řidič, když s Peugeotem 206 vyjel mimo silnici a narazil do betonové propusti. Na Štědrý den zemřela v Hamru na Jezeře šedesátiletá řidička, která vyjela ze silnice, s autem se převrátila a zůstala pod ním zaklíněna.

 

Právě se děje

Další zprávy