Policie v Mostě obvinila muže kvůli smrti dítěte. Viní jej i z pokusu o vraždu

ČTK ČTK
28. 5. 2023 18:03
V souvislosti se smrtí dítěte v Mostě policie obvinila muže z pokusu vraždy a usmrcení z nedbalosti. V sobotu večer útočil na jiného muže, přitom smrtelně zranil dítě předškolního věku. Pokusu o vraždu se podle kriminalistů dopustil při konfliktu se šestačtyřicetiletým mužem, který v té době držel dítě v náruči. Dítě utrpělo bodnořezné zranění, jemuž na místě podlehlo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Policie navrhuje poslat obviněného do vazby. "Vyšetřovatel podá státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vazby, o němž bude rozhodnuto v následujících dnech," uvedla regionální mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Druhého z mužů policisté propustí na svobodu, i jemu ale hrozí obvinění z trestného činu. "Jeho jednání bude řešeno až následně, právní kvalifikace zatím stanovena nebyla," dodala Glogovská.

Tragická událost se stala v Rozmarýnové ulici, policejní práce tam pokračuje i dnes. "Na místě probíhá rozsáhlá pátrací akce k nalezení předmětů ,jež mohou mít s incidentem souvislost. Jakmile to bude možné, zveřejníme další informace," uvedla policie.

V sobotu večer policie informovala, že v souvislosti s úmrtím dítěte zadržela dvě osoby a případ vyšetřují kriminalisté. "Oba stále zůstávají zadržení," uvedla dnes Glogovská.

Televize CNN Prima News na svém webu uvedla, že dítě zemřelo po hádce dvou mužů. Podle zdroje televize jeden z mužů vytáhl nůž a zaútočil na druhého, který držel zhruba čtyřleté dítě v náručí. Podle serveru iDNES by mělo být dítě asi tříleté.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy