reklama
 
 

Prezident prominul trest otci popálené Natálky

16. 11. 2009 15:15
Milost od Klause dostalo i dalších 42 lidí

Praha - Prezident Václav Klaus odpustil trest Pavlu Kudrikovi, otci popálené Natálky z Vítkova, která se dodnes v nemocnici vyrovnává s následky lednového útoku žhářů.

"Prezident prominul trest odnětí svobody uloženého za krádež a poškozování cizí věci. Přihlédl k tomu, že při brutálním útoku na rodinu jmenovaného byla jeho dcera těžce popálena a jejich dům byl zcela vypálen," stojí ve zprávě z kanceláře prezidenta republiky.

Kudrik byl v minulosti za zmíněné trestné činy odsouzen k ročnímu vězení, avšak trestu se vyhýbal. Soud mu změnil původně podmíněný trest na vězení poté, co ho policisté přistihli při porušení zákazu řízení.

Rodina z Vítkova: Vánoce společně a v novém

Pro rodinu je to v krátké době už třetí dobrá zpráva. Lékaři totiž v říjnu naznačili, že by Vánoce už dívenka mohla trávit doma. Dnes se rodina navíc přestěhovala do nového domu, který si mohla pořídit díky výnosu sbírky. Prezident už dříve otci těžce popálené dívky milostí vězení přerušil.

"Jsem strašně šťastná," řekla Aktuálně.cz manželka omilostněného Anna Siváková. "Kdyby manžel musel do vězení, nezvládla bych to."

Klaus v předvečer dvacátého výročí 17. listopadu 1989 udělil celkem 43 milostí. To je u současného prezidenta nezvykle vysoké číslo.

Rekord v počtu milostí

"U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii prezident republiky Václav Klaus dne 16. listopadu 2009 rozhodl vyhovět většímu počtu žadatelů o milost," vysvětlil prezidentův mluvčí Radim Ochvat.

Mezi omilostněnými je osmnáct žen, většinou jim Klaus trest prominul, protože se starají o malé děti.

Například Ivěte Hájkové prominul prezident trest vězení za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

"Vzal v úvahu, že jmenovaná zcela změnila způsob svého života. Vzorně se stará o své dvě nezletilé děti ve věku 1 rok a 3 roky, které pro nepříznivý zdravotní stav potřebují zvýšenou mateřskou péči," řekl k Klausovým pohnutkám Radim Ochvat.

Klaus také několika cizincům odpustil trest vyhoštění za méně závažné trestné činy.

autor: Veronika Lehovcová Suchá | 16. 11. 2009 15:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama