reklama
 
 

Prezident jmenoval předsedy krajských soudů v Brně a Ústí

30. 9. 2014 14:00
Brněnský soud povede Milan Bořek, ústeckého se ujme Luboš Dörfl. Ústí měl původně vést Jan Veselý, Zeman ho ale odmítl jmenovat.

Praha - Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval předsedy krajských soudů v Brně a Ústí nad Labem. Novým šéfem brněnského soudu bude Milan Bořek, ústecký krajský soud povede Luboš Dörfl. Oba se svých funkcí ujmou 1. října.

Se jmenováním soudců již v minulých týdnech souhlasila vláda. Dörfl dosud působí jako předseda senátu Vrchního soudu v Praze, Bořek je místopředsedou pražského vrchního soudu.

Předsedou Krajského soudu v Ústí nad Labem se měl původně stát Jan Veselý, Zeman ho ale odmítl v červenci jmenovat. Prý kvůli soudcovým nedostatečným pracovním výsledkům i výsledkům mělnického soudu, který řídí.

"Jsem velmi rád, že se vyřešil problém se jmenováním předsedů krajských soudů," řekl prezident Zeman. Ocenil, že Dörfl přichází zvenčí, podle Zemana je to pro ústecký soud optimální řešení. Dörfla doporučila v polovině září výběrová komise z celkem devíti uchazečů. Jeho jmenování následně navrhla Zemanovi ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO).

Bořek působí v justici nepřetržitě od roku 1985, kdy nastoupil jako justiční čekatel Krajského soudu v Hradci Králové. Od roku 1990 zastával funkci předsedy Okresního soudu v Náchodě, o devět let později se stal šéfem královéhradeckého krajského soudu. Loni přešel na pražský vrchní soud, kde dělá místopředsedu.

autor: ČTK | 30. 9. 2014 14:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama