Vražda knihovnice není jediná. Další útoky duševně nemocných

Domácí Domácí
26. 5. 2015 14:56
Podívejte se, kde a jak za posledních 20 let útočili psychicky narušení jedinci.

Praha - Psychicky nemocný člověk, který měl zůstat v léčebně, ale lékaři se rozhodli ho pustit na svobodu.

Takový byl zřejmě útočník, který v pondělí zavraždil mladou knihovnici v Horní Bříze na Plzeňsku.

Devětadvacetiletý muž z Plzně, který ženu bodl nožem a pak v klidu z místa činu odešel, se na začátku roku nedobrovolně léčil na psychiatrii v Dobřanech, na svobodu ho pustili na konci ledna.

Jeho případ ale není ojedinělý. Projděte si výběr trestných činů, které v posledních 20 letech spáchali duševně nemocní lidé.

19. dubna 1995 - Psychopat napadl faráře

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

V budově farního úřadu ve Čkyni na Prachaticku bylo nalezeno tělo katolického faráře Jana Preislera. Policie na základě pachové zkoušky určila jako možného pachatele sedmadvacetiletého psychopata propuštěného z psychiatrické léčebny ve Lnářích. Soud jej ale později pro nedostatek důkazů obžaloby zprostil.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy