Přehledně: Praha za časů Krnáčové. Čím primátorka dokázala popudit "zpovykané" obyvatele metropole?

ves ves
11. 4. 2018 19:56
Adriana Krnáčová, sebevědomá první žena v čele Prahy, ještě v březnu tvrdila, že ji vedení hlavního města baví a chce v něm pokračovat i nadále. Teď oznámila odchod z politiky. V grafice Aktuálně.cz si prohlédněte hlavní problémy, které postihly Prahu za necelé čtyři roky její vlády. Od mokrých kabelů v tunelu Blanka přes spadlou Trojskou lávku až po výrok o zpovykaných Pražanech, po němž se od Krnáčové odvrátil její stranický šéf Andrej Babiš.
Foto: Iva Špačková

Tunel Blanka a "debilové"

Adriana Krnáčová zdědila po svých předchůdcích kontroverzní stavbu tunelu Blanka. Původně měl být otevřený už v roce 2011, průtahy ale pokračovaly i za současné primátorky. Naposledy je způsobily vlhké kabely v tunelu.

Ty znovu odsunuly otevření stavby až na září 2015 a Krnáčová to komentovala slovy, že tunel projektoval "asi nějaký debil" či že "tam je podstatně více debilů, kteří za to můžou". Oponenti, například exprimátor Jan Kasl, Krnáčovou kritizovali za to, že se vyjadřuje vulgárně a je údajně nekompetentní.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy