Přehledně: Praha za časů Krnáčové. Čím primátorka dokázala popudit "zpovykané" obyvatele metropole?

ves ves
11. 4. 2018 19:56
Adriana Krnáčová, sebevědomá první žena v čele Prahy, ještě v březnu tvrdila, že ji vedení hlavního města baví a chce v něm pokračovat i nadále. Teď oznámila odchod z politiky. V grafice Aktuálně.cz si prohlédněte hlavní problémy, které postihly Prahu za necelé čtyři roky její vlády. Od mokrých kabelů v tunelu Blanka přes spadlou Trojskou lávku až po výrok o zpovykaných Pražanech, po němž se od Krnáčové odvrátil její stranický šéf Andrej Babiš.
Foto: Iva Špačková

Tunel Blanka a "debilové"

Adriana Krnáčová zdědila po svých předchůdcích kontroverzní stavbu tunelu Blanka. Původně měl být otevřený už v roce 2011, průtahy ale pokračovaly i za současné primátorky. Naposledy je způsobily vlhké kabely v tunelu.

Ty znovu odsunuly otevření stavby až na září 2015 a Krnáčová to komentovala slovy, že tunel projektoval "asi nějaký debil" či že "tam je podstatně více debilů, kteří za to můžou". Oponenti, například exprimátor Jan Kasl, Krnáčovou kritizovali za to, že se vyjadřuje vulgárně a je údajně nekompetentní.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy