Pomníky doby před Schengenem

Pomníky doby před Schengenem
Česká republika je v schengenském prostoru spolu s dalšími 8 novými zeměmi EU od pátku 21. prosince 2007 (hranice na letištích skončily 29. března 2008).
Od té doby i tyto objekty na Rozvadově ztratily svůj význam a dnes jsou jen zanedbanou připomínkou minulých let.
Fungovala zde směnárna i informační kancelář poslance evropského parlamentu.
Nyní se na objektech rychle podepisuje zub času a práce vandalů.
Foto: Jan Langer
Štěpán Plaček Jan Langer, Štěpán Plaček
21. 12. 2012 16:38

21. prosince bude Česká republika slavit pět let od svého vstupu do schengenského prostoru (2007). Hraniční přechody se svou barvitou historií jsou pomníky jeho prehistorie.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy