Praha kvůli upouštění vody z vltavské kaskády uzavře náplavky

ČTK ČTK
3. 1. 2024 14:34
Praha kvůli upouštění vody z vltavské kaskády uzavře náplavky

Pražský magistrát kvůli upouštění vody ve vltavské kaskádě a zvyšující se hladině Vltavy uzavře náplavky. Lidé na ně nebudou smět od dnešních 16:00 do odvolání. 

Zastaveny budou nadále přívozy P1 a P2 přes Vltavu. Zavřená jsou od Vánoc vrata na Čertovce a nově se uzavře i podchod v ulici K Loděnici na Zbraslavi nebo vrata u hotelu Four Seasons. Povodňový stav hlásilo dnes ráno přes 40 míst v Česku, stupeň ohrožení byl na Labi a na Otavě.

"Apeluji na všechny, aby dodržovali zavedená opatření, i když je možná mohou krátkodobě omezovat. Všechny zúčastněné složky dělají maximum pro to, abyste byli v bezpečí," uvedl primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Náplavky budou uzavřeny pro všechny pěší i automobily. Výjimku budou mít posádky lodí, které na místě zůstanou, aby je mohly kontrolovat. Město nechá preventivně také v 16:00 zavřít podchod pod ulicí K Loděnici na Zbraslavi a v centru v 19:00 zavře protipovodňová vrata u hotelu Four Seasons a čapadlo v Divadelní ulici. Od vánočních svátků jsou již uzavřena protipovodňová vrata na Čertovce.

 

Právě se děje

Další zprávy