reklama
 
 

PPF banku opouští muž spojený s korupční kauzou v ČKA

9. 10. 2009 9:40
Na aféru doplatil i přítel Radky Kafkové, jejíž kauza míří před soud

Praha- Představenstvo PPF banky, patřící do impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, opouští podle informací deníku Aktuálně.cz František Dombek.

A to v době, kdy se před soud dostává korupční kauza kdysi nejvlivnější ženy tuzemského byznysu - manažerky státní konsolidační agentury Radky Kafkové. V ní Dombek sehrál svou roli.

V příběhu jde o podezření, že Kafková za peníze zmanipulovala prodej pohledávky z portfolia agentury. Kauza nyní leží na soudu. A jak informoval deník Aktuálně.cz, do konce roku by měl být zahájen proces.

Exkluzivně:
Kdysi nejvlivnější žena českého byznysu míří před soud

Manažer Dombek je přítelem Kafkové. Do příběhu se ale dostal nejen tím: policie zatkla Kafkovou poté, co si převzala 400 tisíc korun jako údajný úplatek. A tyto peníze detektivové nalezli v autě právě Františka Dombeka.

"František Dombek se rozhodl sám rezignovat na funkci člena představenstva PPF banky a ředitele divize komunálního a podnikového bankovnictví," sdělil deníku Aktuálně.cz mluvčí skupiny PPF Alexej Bechtin.

Souvislosti:

Souvislosti:

Speciál: Korupční aféra v ČKA

 • Vprostřed léta se rozhořel jeden z největších korupčních skandálů poslední doby. Manažerka z ČKA podle policie brala úplatky.

Generální ředitel banky Petr Milev k tomu uvedl, že Dombekovo rozhodnutí respektuje.

Dombek nadále v PPF bude působit, a to jako manažer a konzultant pro nově připravované projekty v rámci širší skupiny společností spojených s podnikáním PPF.

Zda Dombekův odchod z "viditelného" místa souvisí s kauzou Kafkové, odmítl Bechtin komentovat.

Když informace o kauze v roce 2006 vyšly najevo, bylo Dombekovo členství v představenstvu pozastaveno. Stalo se tak poté, co deník Aktuálně.cz vypátral, že policie v kauze Kafková vyšetřuje i Dombekův podíl a hrozí mu obvinění za podílnictví. Do funkce se vrátil v roce 2008.

Policisté nicméně manažera dodnes neobvinili. Dombek se ke skutečnosti, že v jeho autě byly peníze označené jako úplatek, nikdy nevyjádřil.

Radka Kafková se navíc kvůli svému přátelství s Dombekem ocitla ve střetu zájmů, protože právě její úsek v agentuře řešil pohledávku za finanční skupinou PPF.

autoři: Sabina Slonková, Adam Junek | 9. 10. 2009 9:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama