Požár zničil stánek u Máchova jezera, shořel stroj na zmrzlinu, sporák i fritézy. Škoda je 5 milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 3. 2018 15:29
Na hlavní pláži Máchova jezera v Doksech na Českolipsku dnes brzy ráno shořel stánek s občerstvením. "Škodu majitel předběžně odhadl na pět milionů korun," sdělila krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Požár zřejmě někdo úmyslně založil. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Požár likvidovaly tři hasičské jednotky, lokalizovat se jim ho podařilo krátce po 6:00 a zcela uhasit za další půl hodiny. "Ještě nezačala sezona, a tak byl stánek uzavřen a zazimován, i přes to byl plně vybaven. Uvnitř stánku se nacházel stroj na výrobu zmrzliny, sporáky, ledničky, fritézy," dodala mluvčí.
Požár stánku na břehu Máchova jezera.
Požár stánku na břehu Máchova jezera. | Foto: HZS Libereckého kraje
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy