Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice. Dva útočníci mu způsobili řeznou ránu

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 22. 4. 2019 12:13
Poslanec TOP 09 Dominik Feri, kterého v neděli odpoledne napadla na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dvojice mužů, byl po vyšetření propuštěn z nemocnice. "Zašili mi ránu, udělali rentgen a vyšetření a propustili," napsal poslanec v SMS zprávě.
Dominik Feri.
Dominik Feri. | Foto: Václav Vašků

Útočníci dvaadvacetiletému opozičnímu politikovi způsobili řeznou ránou na zádech. Policie dosud nikoho neobvinila, jména obou podezřelých už ale zná, sdělila mluvčí policie Monika Kozumplíková.

"Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat," uvedl Feri v neděli na Twitteru. Podle poslance jeho návštěvu kulturní akce v Boršicích pokazili "nějací borci, kteří prý říkali něco o negrech". Feri, který má z otcovy strany předky v Etiopii, tak naznačil,  že incident mohl mít rasový podtext.

"Zničehonic ke mně přišel mladý člověk kolem pětadvaceti let, zeptal se mě, jestli jsem skutečně Dominik Feri, a najednou mě začal fyzicky napadat. Nějaký jeho známý začal napadat mé kamarády," popsal politik pro web ČT24.

Zdravotnická záchranná služba zraněného poslance převezla do nemocnice v Uherském Hradišti. 

Policisté v neděli večer zjistili totožnost podezřelých z útoku, jde podle nich o muže z Uherskohradišťska ve věku 25 a 48 let. "Policisté zjišťují veškeré informace, které souvisejí se samotným incidentem, zkoumají zejména motiv útoku a zjišťují, jaké okolnosti incidentu předcházely," uvedla policejní mluvčí.

Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. "Podle dosud zjištěných informací se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související zejména se samotným námětem akce a požitým alkoholem," dodala policejní mluvčí.

Feri domnělé útočníky vyfotil a jejich fotografie teď kolují po sociálních sítích (viz dva příspěvky z twitterového účtu Dominika Feriho níže). Má jít o otce a syna Vladimíra a Vojtěcha Hromádkovy. Jeden z údajných útočníků, Vladimír Hromádko, Deníku N potvrdil, že ho policie už vyslechla. Byl prý stejně jako ostatní účastníci akce opilý, konkrétní záměr v tom nebyl.

Fyzické napadení poslance Feriho mezitím odsoudil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. "Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale "skutečně slušní Češi". Doufám, že budou přísně potrestáni," uvedl na Twitteru Kalousek.

Potyčku komentoval také předseda ODS Petr Fiala. "Jakékoli fyzické násilí kvůli politickým názorům je zcela nepřijatelné. Napadení Dominika Feriho je odsouzeníhodné a ubohé. Panu poslanci přeji, ať je brzy zdravotně v pořádku," napsal na Twitteru.

Také podle předsedy ČSSD a ministra vnitra Jana Hamáčka je útok na Feriho naprosto nepřijatelný. "Rozdílné názory se nesmí řešit pěstmi. Kolegovi přeji rychlé uzdravení a doufám, že vše bude rychle vyšetřeno a viníci potrestáni," uvedl Hamáček na Twitteru.

 

Právě se děje

Další zprávy