Zeman bojkotuje Slováky. Kvůli srovnání s Mečiarem

ČTK ČTK
13. 1. 2013 19:00
Komentátor Sme označil favorita voleb za "nejhoršího kandidáta na českého prezidenta"
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Vojtěch Marek

Bratislava - Kandidát na českého prezidenta Miloš Zeman odmítá rozhovory pro slovenská média, protože se urazil kvůli komentáři pravicového listu Sme. Informovala o tom v neděli zpravodajská televize TA3.

"Po článku Sme nebudu slovenským médiím poskytovat žádné rozhovory," prohlásil Zeman.

Komentátor Sme minulé pondělí označil favorita voleb za "nejhoršího ze všech kandidátů na českého prezidenta" a přirovnal jeho vládnutí k autoritářskému expremiérovi Vladimíru Mečiarovy. Za Zemanem prý také stojí "velmi rozsáhlé zázemí podivných, až hrůzu nahánějících vazeb sahajících od bývalých komunistických aparátčíků a tunelářů až do Moskvy".

"Zeman, známý negativním vztahem k novinářům, se po komentáři rozzlobil," napsal Sme na své webové stránce. "Po prvním kole voleb odmítl dát naplánovaný rozhovor nejen redaktorům televize TA3, ale všem slovenským médiím," dodal.

Listu Sme poskytl Zeman celostránkový rozhovor ještě v prosinci, před prvním kole voleb.

Sme v neděli zveřejnil také výroky režiséra Filipa Renče, který vede Zemanovi volební kampaň. I on byl srovnáním s Mečiarem rozladěn.

"Mečiar se nemůže panu Zemanovi rovnat, ani nikomu z naší politiky. Mečiar měl už dávno sedět za vraždy, které si objednal," řekl podle Sme Renč.

Ani exministr kultury Ladislav Snopko, který je nyní ředitelem Slovenského institutu v Praze, nepovažuje přirovnání Zemana k Mečiarovi za dobrý argument.

"Zeman byl předsedou vlády, ale nebyl to, co Mečiar. Spíše naopak. Když nastoupil do úřadu v roce 1998, začaly se česko-slovenské vztahy zlepšovat," řekl Sme.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy