Ve sněmovně pracují na plánu, jak přibrzdit prezidenta

Jan Němec Jan Němec
2. 7. 2013 6:30
Nápad na změnu ústavy iniciuje koalice a sociální demokraté to nepřijali odmítavě
Prezident Miloš Zeman vybudil politiky k úvahám o změně ústavy.
Prezident Miloš Zeman vybudil politiky k úvahám o změně ústavy. | Foto: Reuters

Praha - Jako odpověď na jmenování Jiřího Rusnoka premiérem pracují politici ve sněmovně na plánu, jak ústavně omezit možnosti prezidenta.

Nápad na změnu ústavy iniciuje koalice, již prezident navzdory doložené sněmovní většině vynechal při řešení vládní krize. Sociální demokraté to přijali opatrně, avšak nikoli odmítavě.

TOP 09 o tom s jejich lidmi jednala minulý týden a ČSSD „kývla na diskusi", jak to při potvrzování informace formulovali zúčastnění z obou stran.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Už padají návrhy, jak Zemana přibrzdit. Jaké jsou a jakou mají šanci na úspěch?

 

Právě se děje

před 40 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy