Středočeská ČSSD se postavila za šéfa strany Sobotku

ČTK ČTK
5. 11. 2013 19:10
Vyzvala "iniciátory, kteří se účastnili povolební situace", k rezignaci.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Středočeská ČSSD se podobně jako další krajské organizace v republice postavila ve sporu svou stranických křídel za šéfa sociálních demokratů Bohuslava Sobotku. Podporuje ho jako předsedu ČSSD, kandidáta na premiéra i hlavního vyjednavače o vládě. Účastníci lánské schůzky s prezidentem Milošem Zemanem by podle krajského výkonného výboru měli rezignovat na stranické funkce. Novinářům to po úterním jednání výboru řekl šéf středočeských sociálních demokratů Miloš Petera.

"Vyzýváme iniciátory, kteří se účastnili povolební situace, aby rezignovali na významné stranické funkce," uvedl obecně Petera. Kdo konkrétně by měl funkce ve straně opustit, ale v přijatém usnesení nestojí. Podle Petery by to měli být minimálně tři účastníci lánské schůzky. Místopředseda krajské ČSSD Marcel Chládek upřesnil, že výzva se týká místopředsedů strany Michala Haška a Zdeňka Škromacha a staronového šéfa poslaneckého klubu Jeronýma Tejce.

Pro usnesení podle Chládka hlasovalo všech 19 členů krajského výkonného výboru. Zároveň se vyslovili pro svolání mimořádného sjezdu ČSSD v dřívějším termínu, už v únoru.

Sobotku podpořila v posledních dnech řada krajských organizací. Většina z nich vyzvala účastníky povolební schůzky v Lánech k vyvození osobní odpovědnosti, některé i k rezignaci. Utajované schůzky s prezidentem se zúčastnili místopředsedové strany Michal Hašek, Zdeněk Škromach, Milan Chovanec, staronový předseda poslaneckého klubu Jeroným Tejc a jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Předsednictvo ČSSD po ní Sobotku odvolalo z vyjednávacího týmu o vládě a vyzvalo ho k rezignaci kvůli špatnému volebnímu výsledku. Poté co účast několika členů ČSSD na schůzce se Zemanem vyšla najevo, ho naopak podpořili mnozí spolustraníci, veřejnost i grémium strany.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy