Schwarzenberg se rok do voleb vrací na vlnu Volím Karla

Insider měl možnost nahlédnout do zakládací listiny Fóra Karla Schwarzenberga
Momentka z konce prezidentské kampaně.
Momentka z konce prezidentské kampaně. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Karel Schwarzenberg naplňuje rok před volbami několik měsíců starou myšlenku využít potenciál, který získal jako finalista přímé volby prezidenta.

Jak informuje ve svém aktuálním vydání deník Insider, do finální fáze postoupila příprava Fóra Karla Schwarzenberga, které rok před volbami propojí nesourodé skupiny - tvůrce ministrovy prezidentské kampaně z pražské kavárny Mlejn a zkušené politiky ze sněmovny.

Insider zjistil, že fórum bude mít status obecně prospěšné společnosti a má už téměř sestavenou správní radu.

Má jasno i v tom, co chce dělat. Projekt odstartuje 29. května. A že se chce svézt na vlně Volím Karla, je zjevné, stejně jako to, že fórum má před příštími volbami pomoci TOP 09. Insider měl možnost nahlédnout do zakládací listiny společnosti a v článku 1 se zde píše: "Hlavním posláním společnosti je otevření světa politiky občanům, podpoření zájmu o politiku a zapojení občanů do fungování demokratického státu."

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Co se můžete dočíst v zakládací listině a jaké jsou další plány skupiny?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy