S jedničkou půjde do eurovoleb Libertas.cz, rozhodl los

Domácí Domácí
21. 4. 2009 9:23
ČSSD připadla třiatřicítka, ODS čtyřka
Trumfy Libertas.cz má být trio Schwippel - Tlustý - Železný (zleva doprava)
Trumfy Libertas.cz má být trio Schwippel - Tlustý - Železný (zleva doprava) | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Státní volební komise vylosovala čísla, s nimiž půjde do evropských voleb 33 zaregistrovaných seskupení.

Jednička připadla euroskeptickému hnutí Libertas.cz, které založil Vladimír Železný a na kandidátce má i dva odpadlíky z ODS Jana Schwippela a Vlastimila Tlustého.

Naopak sociální demokraté, které favorizují průzkumy veřejného mínění, budou o křesla v europarlamentu bojovat s číslem 33. Jejich největší rival dostal čtyřku

Lidovci mají číslo 2, komunisté 21 a zelení 26.

Češi budou své europoslance volit 5. a 6. června.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy