Pracovní skupina v ODS bude s rebely jednat o daních

ČTK ČTK
18. 9. 2012 13:12
Osmičlenná pracovní skupina bude diskutovat o předkládaném daňovém balíčku
Petr Tluchoř.
Petr Tluchoř. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - V ODS vznikne pracovní skupina, která se má zabývat připomínkami revoltujících poslanců občanských demokratů k vládnímu daňovému balíčku. V úvodním čtení, které bude na nynější schůzi Sněmovny, nesouhlasící poslanci předlohu podpoří.

Po zasedání sněmovního klubu ODS to řekl Petr Tluchoř, jeden z poslanců, kteří jsou proti dalšímu zvyšování daní. "Jsme spokojeni, že se otevírá prostor na dohodu, že se otevírá prostor na to, aby se daně nezvyšovaly," uvedl Tluchoř.

Pracovní skupina bude osmičlenná. Kromě premiéra a předsedy ODS Petra Nečase v ní bude stranický místopředseda Pavel Drobil, šéf frakce Zbyněk Stanjura, členové rozpočtového výboru Pavel Suchánek a Radim Jirout a za rebely Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Radim Fiala.

Skupina šesti občanských demokratů potopila vládní daňový balíček na minulé schůzi, na které měli poslanci přehlasovat senátní veto. Vláda předlohu podala znovu a spojila s ním svou důvěru.

Revoltující poslanci ODS žádají, aby se pro příští rok nezvyšovala daň z přidané hodnoty o jeden procentní bod, jak navrhuje vláda. Volají po snižování výdajů státu a po dokončení privatizace státního majetku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy