Poslankyně ODS a partnerka šéfa policie končí ve výboru

Radek Nohl Radek Nohl
30. 8. 2012 11:20
Černochová poté, co se stal Červíček šéfem policie, skončila v bezpečnostním výboru

Praha - Poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová rezignovala na funkce ve dvou výborech, ve kterých ve sněmovně usedala.

Učinila tak poté, co se její dlouholetý partner Martin Červíček stal ve středu policejním prezidentem.

V křesle nahradil Petra Lessyho, kterého obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Černochová Aktuálně.cz potvrdila, že odstoupila z postu členky výboru pro bezpečnost a také předsedkyně podvýboru pro reformu policie.

"Rezignační dopis byl odeslán k rukám předsedkyně Poslanecké sněmovny paní Němcové a předsedovi výboru pro bezpečnost panu Johnovi," dodala Černochová.

V dalších výborech či komisích, které mají souvislost s bezpečností, podle svých slov tak již v současné době není.

Šéf policie na oslavě člena ODS

Média uvedla, že se Červíček se svou partnerkou před časem mimo jiné objevil na narozeninové oslavě náměstka ministra financí Zdeňka Zajíčka, který je také členem ODS.

Martin Červíček.
Martin Červíček. | Foto: Ludvík Hradilek

Ministr vnitra Jan Kubice však za vztahem nevidí nic špatného.

"Domnívám se, že ani pan Červíček, ani jeho partnerka nezpůsobili nic, co by odporovalo slušnému chování," prohlásil Kubice poté, co oznámil, že Lessy u policie končí a nahradí ho právě Martin Červíček.

Ten je někdejším regionálním policistou, kterého si vyhlédl a dostal na vysokou policejní kariéru exministr vnitra Ivan Langer.

V minulosti mimo jiné šéfoval dopravní či pražské policii. Před svým nástupem do čela policejního prezidia byl Lessyho náměstkem.

Co říkáte na odvolání Petra Lessyho? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy