Poslankyně ODS a partnerka šéfa policie končí ve výboru

Radek Nohl Radek Nohl
30. 8. 2012 11:20
Černochová poté, co se stal Červíček šéfem policie, skončila v bezpečnostním výboru

Praha - Poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová rezignovala na funkce ve dvou výborech, ve kterých ve sněmovně usedala.

Učinila tak poté, co se její dlouholetý partner Martin Červíček stal ve středu policejním prezidentem.

V křesle nahradil Petra Lessyho, kterého obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Černochová Aktuálně.cz potvrdila, že odstoupila z postu členky výboru pro bezpečnost a také předsedkyně podvýboru pro reformu policie.

"Rezignační dopis byl odeslán k rukám předsedkyně Poslanecké sněmovny paní Němcové a předsedovi výboru pro bezpečnost panu Johnovi," dodala Černochová.

V dalších výborech či komisích, které mají souvislost s bezpečností, podle svých slov tak již v současné době není.

Šéf policie na oslavě člena ODS

Média uvedla, že se Červíček se svou partnerkou před časem mimo jiné objevil na narozeninové oslavě náměstka ministra financí Zdeňka Zajíčka, který je také členem ODS.

Martin Červíček.
Martin Červíček. | Foto: Ludvík Hradilek

Ministr vnitra Jan Kubice však za vztahem nevidí nic špatného.

"Domnívám se, že ani pan Červíček, ani jeho partnerka nezpůsobili nic, co by odporovalo slušnému chování," prohlásil Kubice poté, co oznámil, že Lessy u policie končí a nahradí ho právě Martin Červíček.

Ten je někdejším regionálním policistou, kterého si vyhlédl a dostal na vysokou policejní kariéru exministr vnitra Ivan Langer.

V minulosti mimo jiné šéfoval dopravní či pražské policii. Před svým nástupem do čela policejního prezidia byl Lessyho náměstkem.

Co říkáte na odvolání Petra Lessyho? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Právě se děje

teď

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy