Paroubkova nová strana Lev 21 už požádala o registraci

Domácí ČTK Domácí, ČTK
19. 10. 2011 17:17
V přípravném výboru nové partaje je i Jiří Šlégr, který z ČSSD odešel spolu s Paroubkem
Jiří Šlégr a Jiří Paroubek
Jiří Šlégr a Jiří Paroubek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Lidé kolem bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka ve středu požádali ministerstvo vnitra o registraci nové politické strany Lev 21.

Přípravný výbor partaje s oficiálním názvem Národní socialisté - levice 21. století předložil arch s 1200 podpisy a další povinné dokumenty jako návrh stanov.

Podle mluvčího strany Tomáše Sazimy přípravný výbor tvoří Jiří Šlégr, Jaroslav Král a Michal Kasal. Sám Jiří Paroubek v něm nezasedá.

"V nejbližších dnech bude spuštěna první verze internetových stránek, kde bude mimo jiné možno vyplnit a zaslat přihlášku ke vstupu do naší strany," uvedl mluvčí.

Paroubek založil novou stranu Lev 21 na začátku října, kdy zároveň oznámil svůj odchod z ČSSD. Vedení nové strana chce začít jednat o spojení s Českou stranou národně socialistickou 2005 (ČSNS).

O možné spolupráci s ČSNS 2005 Paroubek jednal už od letošního jara. Už na začátku jednání se spekulovalo o tom, zda založí novou stranu, nebo se stane předsedou právě ČSNS 2005. Minulý týden pak oznámil spojení obou stran.

Společný program chce Paroubek představit 26. listopadu, kdy se koná sjezd obou stran. Do poloviny listopadu by měla být hotová pracovní verze programu. Národní socialisté - levice 21. století s ním bude zřejmě kandidovat příští rok v krajských volbách.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy