reklama
 
 

Opozice a VV prosadily zachování zvýhodnění stravenek

9. 11. 2011 18:30
VV se tak rozhodly i přes nesouhlas ministra financí Miroslava Kalouska

Praha - Opozice a vládní Věci veřejné ve středu ve sněmovně prosadily zachování daňového zvýhodnění stravenek, které vláda navrhovala zrušit v rámci daňové reformy.

VV se tak rozhodly i přes velmi zásadní nesouhlas ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Proti byla kromě zástupců jeho strany drtivá většina poslanců ODS.

Hlasování o zachování daňového zvýhodnění stravenek bylo velmi těsné. Až třetí pokus přinesl výraznější převahu, když pro bylo 84 ze 157 přítomných poslanců.

Lídři koalice se přitom v úterý večer shodli, že budou hledat v příštích dvou letech systémovější podporu zaměstnaneckého stravování. Daňová reforma by totiž měla platit až od roku 2014.

Zastánci stravenek včetně Unie zaměstnavatelů argumentují tím, že 1,3 milionu českých občanů využívá stravenky, dalšího 1,8 milionu pak závodní stravování.

Podle poslance Jana Látky by zrušením tohoto bonusu každý zaměstnanec přišel měsíčně o 800 korun. Vládou navrhovaný zaměstnanecký bonus ve výši 250 korun měsíčně je proto nedostatečný.

autor: ČTK | 9. 11. 2011 18:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama